Kurban Bayramınız kutlu olsun
21 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / AYDIN HABERLERİ

MİLLETVEKİLİ DEPBOYLU, TOPRAK KAYMASI MAĞDURLARINI ZİYARET ETTİZAFER HACISALİHOĞLU
AYDIN (İHA) - Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Aydın milletvekili Deniz Depboylu, Kuşadası'nda 13 ay önce çevre yolu üzerinde meydana gelen toprak kayması sonucu evlerinden tahliye edilen toprak kayması mağduru aileleri ziyaret etti.
Bilindiği gibi, Kuşadası sanayi sitesi karşısında çevre yolu üzerinde 2014 yılının Kasım ayında meydana gelen toprak kayması nedeniyle bölgede bulunan Mücella Emgin, Dergah ve Özgür sitelerinde hasar meydana gelmiş ve 120 daire boşaltılmıştı. Aradan geçen 13 aylık sürede sorunlarının çözülmediğini belirten 120 aile de Kuşadası ve Büyükşehir belediyeleri önünde eylem yaptıktan sonra, geçen haftadan itibaren her gece düzenli olarak toprak kayması olan bölgede eylemlerini sürdürmeye başlamıştı.
MHP Aydın milletvekili Aydın Depboylu, MHP Kuşadası ilçe başkanı Mustafa Bayraktar ve parti heyetiyle birlikte toprak kayması mağduru aileleri ziyaret ederek, sorunlarını dinledi. Kuşadası ve Büyükşehir belediyelerinin sorunlarıyla ilgilenmediğinden yakının aileler, konunun çözümü için milletvekili Depboylu'dan yardım istedi.Yaşananların önemli bir mağduriyet yarattığını ve 120 ailenin 13 aydır evlerinden ayrı olduğunu belirten MHP milletvekili Depboylu, konuyu meclise taşıyacağını söyledi. Hukuk sürecinin uzama ihtimaline karşı öncelikle olarak mağduriyetin önlenmesi gerektiğini kaydeden Depboylu, " Önemli olan burada insanlarımızın mağduriyeti. Bir takım hesaplaşmalar arkadan yapılabilir, sorumlular hesabı verir. Dava sonuçlanır. Fakat bu uzun bir süreçte olacak belli. Bu süre zarfında bu kadar insanın mağdur olması kabullenebilecek bir şey değil" dedi.
(ZH-MB-İK-Y)

22.12.2015 05:39:31 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Aydın haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Aydın Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER