10 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / AYDIN HABERLERİ

KARAER: "İŞ GÜVENCEMİZE KİMSE DOKUNAMAZ"MEHMET BARLAS
AYDIN (İHA) - Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, "İş güvencemize kimse dokunamaz" dedi.
Sağlık-Sen Şube Başkanı Baki Karaer, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun değiştirilmesi tartışmalarına ilişkin yaptığı açıklamada; 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi'nde milletin istikrardan yana tavrını koyduğunu söyledi. Karaer, bu süreçten sonra kamu çalışanları ve sağlık çalışanlarının haklarının verilmesi gerektiğini savundu. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nda değişiklik yapılması yönündeki tartışmaların yeni olmadığını aktaran Karaer, "Yaklaşık 12-13 yıldır bu konu gündeme getiriliyor. Evet, 657 sayılı kanun, 65 model, 50 yaşında bir kanun. Eğer 657 sayılı kanunda değişiklik yapacaksanız burada çalışanlar aleyhine olan maddeleri değiştirecekseniz, gelin masaya oturalım, bunları yapalım. Eğer ki siz, 657 sayılı kanunu değiştirirken kamu çalışanlarının, memurların iş güvencelerini gündeme getirir, iş güvencesini kaldırırsanız, kusura bakmayın, buna müsaade etmeyiz çünkü kamu çalışanları bu ülkeye çok şey kattılar. Sağlık çalışanları, bu ülkenin dönüşümüne önemli katkılar sundular. Bu süreçte her şeyden vazgeçtik de memurun iş güvencesine mi kaldık? Kusura bakmayın, biz dün olduğu gibi bugün de yarın da kırmızı çizgi olarak kamu çalışanlarımızın iş güvencesi diyoruz. İş güvencemize kimsenin dokunmasına müsaade etmeyeceğimizi buradan bir kez daha ifade ediyorum" diye konuştu.
Memur-Sen ve Sağlık-Sen ailesi olarak, toplu sözleşme görüşmeleri sırasında, hizmet sendikacılığı anlayışının nasıl yapıldığını bir kez daha ortaya koyduklarını dile getiren Karaer, şöyle konuştu: "Toplu sözleşmelerle elde ettiğimiz kazanımlarla kamu çalışanlarımızın hakları noktasında önemli kazanımlar elde ettik. Son toplu sözleşme masasında 4+4 zam teklifi geldiği zaman, 'Biz, bu zam teklifini müzakere dahi etme gereği duymuyoruz, bizim açımızdan bu oturum kapanmıştır' diyerek masayı terk edecek kadar dik duruşlu bir sendikacılık yapıyoruz"
(MB-İK-Y)

22.12.2015 05:33:11 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Aydın haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Aydın Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER