15 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / ESKİŞEHİR HABERLERİ

ESKİŞEHİR VALİSİ TUNA'NIN KANDİL MESAJI

ESKİŞEHİR (İHA) - Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Mevlit Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
Vali Tuna mesajında, Mevlit Kandilinin önemine değinerek, "22 Aralık Salı gününü Çarşambaya bağlayan gece, alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.S.)'in dünyaya teşriflerinin yıl dönümünü idrak edeceğiz. Öncelikle bugüne bir kez daha erişmenin bahtiyarlığı içinde Hz. Muhammed Mustafa'yı (S.A.S.) adalet, merhamet, muhabbet ve hikmet peygamberini saygıyla yad ediyoruz. Hz. Peygamberimiz (S.A.S.), Müslümanlar ve bütün insanlık için her bakımdan örnek bir hayat sürmüş, ahlakı, sevgiyi, şefkati, barış ve hoşgörüyü kendi yaşamından en somut şekilde insanlığa aktarmıştır" diye belirtti.
Vali Tuna, mesajının devamında ise şu ifadelere yer verdi:
"Mevlit Kandili, Peygamberimizin yaşayışını, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak için bir fırsattır. Peygamber Efendimiz (S.A.S.), ırk, dil, renk, yaş, cinsiyet ve hiçbir fark gözetmeksizin 'İnsana' sorumluluklarını ve taşıdığı emaneti öğretmiştir. İnsanlık; hakkın ve hakikatin yolunda olmayı, adaletten ayrılmamayı ve fazileti, her türlü dünyevi hırsın önünde tutmayı da yine O'ndan öğrenmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle Eskişehirli hemşehrilerimin ve tüm İslam aleminin Mevlit Kandilini kutluyor, sevgili Peygamberimizi daha iyi tanımamıza vesile olmasını diliyor, herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum."
(MK-KÇ)

21.12.2015 18:58:26 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Eskişehir haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Eskişehir Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER