15 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / MALATYA HABERLERİ

YAZAR SELÇUK ALKAN 'KENDİN OLDUKÇA GÜZELSİN' KİTABINI MALATYA'DA TANITTIBARIŞ TÜREL
MALATYA (İHA) - Yazar Selçuk Alkan Malatya'daki okurlarıyla buluşarak yeni çıkardığı "Kendin Oldukça Güzelsin" kitabını tanıttı.
Gençleri anlatan 'Kendin Oldukça Güzelsin' adlı kitabını Malatya'daki okurlarına tanıtan Alkan, tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, kitabın gençler için çok önemli bir başucu kitabı olacağını belirtti. Alkan, "Kim olursanız olun, kendinize gitmeyi ihmal etmeyin. Yaşamı bir tiyatro oyununa benzetirsek, bu oyunun kahramanı siz olmalısınız. Başkalarının yazdığı senaryolarla bu hayat sahnesinde figüranlık yapmak size zarar verir" diye konuştu. Yazar Alkan yazmayı seven gençlere de öğütler vererek, "İyi bir yazar olmanın en önemli formülü bu işe gönül vermektir. Yoksa bu işte ben de bir kitap yazayım deyince hemen olmuyor. 2 Sayfa yazınca hemen sıkılıyorsunuz. Çünkü saatlerce odaklanmanız lazım. Bilgisayarın başında düşünmeniz lazım. Yazdığınız her satır, her kelimenin bile bir sorumluluğu var. Yanlış kullanacağınız bir kelime bir cümle insanların değişik tepkilerine neden oluyor. Onun için bu işe gönül vermek ve azimle yazmak ve bol bol okumak gerekiyor. Çünkü insan okudukça daha farklı pencerelerden bakıyor. Bizim bugünkü sıkıntımız da o değil mi? Çok fazla okuyan bir toplum değiliz. Okumadığımız içinde belli sloganlar, imajlar üzerinden, kararlar veriyor, şu şudur diyoruz. Onun alt yapısını incelemiyoruz. Biraz okursak ve değişik pencerelerden de bakarsak ister istemez fikirlerimiz daha da berraklaşacak ve toplumsal kutuplaşmadan uzaklaşacağız" ifadelerini kullandı.
İnsanların birbirlerine hoşgörü ve sevgiyle bakması gerektiğini bununda okumaktan geçtiğini dile getiren Alkan, "Ama bu biz bunları söylem olarak hatırlıyoruz. Sadece söylüyoruz. Onun için bol bol okumak gerekiyor. Okuyup da düşünmek gerekiyor. Kuranı Kerim'in ilk emri 'oku'dur. Buradaki okumak ezberle anlamında değil, okurken kainatı oku, kendini oku ki dünyayı öğrenesin. Benim bu kitabı yazma nedenim de budur. Buradaki amacım insanları kendilerine tanıtmaktı. Kendini bilen Rabbini bilir, Rabbini bilen de haddini bilir" şeklinde konuştu.
(BT-

21.12.2015 18:39:50 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Malatya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Malatya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER