18 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / MUŞ HABERLERİ

AKYOL'UN EĞİTİMİ İÇİN SEFERBER OLDULARŞAHİN ŞAHİN
MUŞ (İHA) - Milli Eğitim Bakanlığı'nın talimatıyla ailesine bakmak için okulu bırakmak zorunda kalan 17 yaşındaki Emine Akyol'un açık öğretime kaydı yapıldı.
İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Aksu ve Şube Müdürü Murat Çoban, annesinin hastalığı nedeniyle ilkokul 4. sınıftan itibaren eğitimine ara veren 17 yaşındaki Emine Akyol'u Damlasu köyündeki evinde ziyaret etti. Yaşından dolayı eğitim çağı dışına çıktığı ve bu nedenle açık öğretim ortaokuluna kayıt yaptırdığını belirten İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Aksu, Emine'nin okuması için her türlü imkanı sunacaklarını söyledi. Muş'ta eğitimlerini yarıda bırakan çok sayıda kız çocuğunun olduğunu ve bunun için okulların dahi sıkı bir şekilde çalıştığını hatırlatan Aksu, "Emine kızımız yaş itibarı ile öğrenim çağı dışına çıktığından dolayı açık öğretim ortaokuluna kaydı yapıldı. Bu şekilde eğitim ve öğretimi devam edecektir. Keşke öğrenim çağı dışına çıkmamış olsaydı ve biz her türlü imkanı sağlayacaktık" dedi.
Emine'nin ders çalışıp açık öğretimde başarılı olacağına inandığını ifade eden Aksu, "Annesinin 8 defa ameliyat olmasından dolayı yaşanan rahatsızlıktan dolayı kızımız okula gidememiştir. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Emine için tüm imkanlarımızı seferber ederek onun eğitimi için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Bu noktada ailenin bizimle irtibat halinde olmasını istiyoruz. Maddi ve manevi açıdan bizim desteğimiz olacaktır. Ancak bizde kızımızdan okuması için bir söz istedik ve oda sözünü yerine getireceğini söyledi" ifadelerini kullandı.
İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve Şube Müdürü'nün yaptığı ziyaretten dolayı çok mutlu olduğunu vurgulayan Emine Akyol (17) ise, "Ben okumak istiyordum. Ama annem hasta olduğu için okuyamadım. Okumayı çok istiyorum. Normal okula kayıt tarihi geçtiği için açık öğretime kaydımı yaptılar. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve Şube Müdürü'nün evimizi ziyaret etmesi beni çok mutlu etti" ifadelerini kullandı.
(ŞŞ-MSA-Y)

21.12.2015 18:09:30 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Muş haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Muş Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER