17 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / ZONGULDAK HABERLERİ

ECZACILIK FAKÜLTESİ DEKANLARI KONSEYİ, ÖZER'İ ZİYARET ETTİONUR ALTINDAĞ
ZONGULDAK (İHA) - Eczacılık Fakültesi Dekanları Konseyi Üniversitelerarası Kurul Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer'i ziyaret etti.
Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarete Eczacılık Fakültesi Dekanları Konseyinden (ECZDEK) Başkan Prof. Dr. Bülent Gümüşel (Hacettepe Üniversitesi) Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Gülbin Özçelikay (Ankara Üniversitesi) Prof. Dr. Yusuf Öztürk (Anadolu Üniversitesi) Prof. Dr. İ. Tuncer Değim (Gazi Üniversitesi), Prof. Dr. Ş. Güniz Küçükgüzel (Marmara Üniversitesi), Prof. Dr. Gülaçtı Topçu (Bezmialem Vakıf Üniversitesi), Prof. Dr. Turay Yardımcı (Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi) ve Yrd. Doç. Dr. Ece Gürdal Hakgör (Yeditepe Üniversitesi)'den oluşan konsey üyeleri katıldı.
Konsey üyeleri, Üniversitelerde yer alan Eczacılık Fakültelerinin bulundukları üniversitelere değer kattığını belirterek karşılaştıkları sorunların çözümü adına Üniversitelerarası Kurulun önemli bir misyon oluşturacağına inandıklarını ve başarılı çalışmalarıyla adından söz ettiren Üniversitelerarası Kurul Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer'den bu konuda destek istediklerini belirttiler. Konsey Üyeleri ve Üniversitelerarası Kurul Başkanı Özer, Eczacılık Bilim alanlarının ayrılması ve yenilerinin eklenmesi, taban puan sınırı (Ecz. Fak. giriş puanı) ve yeni açılacak eczacılık fakülteleri kriterinin güncellenmesi konularında görüş alışverişinde bulundular.
Rektör Özer ziyaret dolayısıyla Eczacılık Fakültesi Dekanları Konsey üyelerine teşekkür etti. Özer, Üniversitelerarası Kurul olarak pek çok çalışmada tavsiye kararları aldıklarını belirterek Eczacılık Fakültelerinin karşılaştıkları sorunların çözümü konusunda gerekli hassasiyeti göstereceklerini belirtti. Prof. Dr. Özer: "Fakültelerin sorunlarına kalıcı çözümler getirmek için herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerekmektedir. Eczacılık fakülteleri ile ilgili karşılaşılan sorunların çözümü adına bizler Üniversitelerarası kurul olarak her türlü katkıyı vermeye hazırız" dedi.
Başkan Prof. Dr. Özer ziyaret anısına çeşitli hediyeler taktim etti. Ziyaretin sonunda Özer ve konuklar bir hatıra fotoğrafı çektirdiler.
(OA-OA-Y)

21.12.2015 17:52:03 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Zonguldak haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Zonguldak Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER