19 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / ÇORUM HABERLERİ

SUNGURLU MYO'DA KONFERANSSERKAN ŞANSEVER
ÇORUM (İHA) - Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksek Okulu ve Türk Kooperatifçilik Kurumu tarafından "Ekonomik Kalkınmanın Temeli Kooperatifler" konulu panel düzenlendi.
Özel İdare Konferans salonunda düzenlenen programa Sungurlu Meslek Yüksek Okul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kubilay Karacif, Sungurlu Belediye Başkan Vekili Osman Koca, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yılmaz ve davetliler katıldı.
Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı E. Müsteşarı Hüsnü Poyraz' ın otorum başkanlığını yaptığı panelde Türk Kooperafitçilik Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi ve Gazi Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Enver Aydoğan; Konya Şeker-Torku örneği ile Türkiye Kooperatifleri içinde ki başarı öykülerini anlattı.
Hitit Üniversitesi İİBF Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hakan Reyhan ise Sürdürülebilir Tarım ve Kooperatifçilik konusunda açıklamalarda bulundu.
Programın son bölümünde söz alan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü Başmüfettişi Yusuf Üstün ise "Yeni Nesil Kooperatifler ve Yeni Kooperatifler kanunu" hakkında bilgiler aktardı.
(MMY-BÖ)

21.12.2015 17:46:11 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Çorum haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Çorum Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER