14 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / KARS HABERLERİ

KARS ARDAHAN IĞDIR DERNEKLER FEDERASYONU GENEL BAŞKANI ERDOĞAN YILDIRIM'IN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

IŞIK ÇAPANOĞLU
KARS (İHA) - Kars-Ardahan-Iğdır Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Erdoğan Yıldırım, yayımladığı mesajında; "Bu gece, Cenab-ı Hakkın bütün insanlığa rahmet elçisi olarak gönderdiği Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (SAV) dünyayı şereflendirdikleri gece olan, Mevlid Kandili'ni idrak etmiş olacağız" dedi.
Sevgili Peygamberimiz, insanlığın çok büyük buhranlar yaşadığı bir dönemde güzel ahlakı, sonsuz sevgi ve hoşgörüsüyle haksızlıkları ortadan kaldırmış, güçsüzü, kimsesizi, yoksulu korumuş ve kollamış, insanlar arasındaki kin ve nefret duygularını ortadan kaldırarak sevgi ve saygının gücünü göstermiş, kardeşliği birlik ve beraberliği pekiştirerek, kan ve gözyaşını sona erdirmiştir diyen Yıldırım, mesajında şu ifadelere yer verdi:
"Sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) eşsiz kişiliği, ailevi ve sosyal hayatı, düşünceleri, davranış ve açıklamalarıyla iyi bir insan olmanın erdemini göstererek örnek olmuş ve kalıcı bir rehberlik sunmuştur. Bize düşen bireysel ve toplumsal hayatımızda onun açtığı ve sonsuz nuruyla aydınlattığı bu yolda yüce şahsiyetini, merhametini, adaletini örnek almak, yol gösterici öğütlerini anlayarak, hayatımıza yansıtmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Mübarek Mevlid Kandilinizi kutlar, Mevlid-i Nebinin Peygamberimizi yakından tanımaya, O'nun sevgisi etrafında birleşmeye vesile olmasını ve tüm İslam Âlemine, ülkemize ve hemşehrilerime hayırlar getirmesini Yüce Allah'tan niyaz eder, sevgi ve saygılarımı sunarım."
(IÇ-AT-Y)

21.12.2015 17:18:50 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kars haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kars Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER