14 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / GAZİANTEP HABERLERİ

FADILOĞLU'NDAN MEVLİD KANDİLİ MESAJIGAZİANTEP (İHA) - Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Mevlid kandili mesajında birliktelik vurgusu yaptı.
Başkan Fadıloğlu, alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (SAV) doğumu vesilesiyle kutlanan bir Mevlid Kandili'ne daha kavuşmanın huzur ve mutluluğunu yaşandığını belirtti. Fadıloğlu, yayımladığı mesajda, "İnsanlık tarihinin en önemli olaylarından biri olan Peygamberimizin doğumu önemli gelişmelere sebep olmuş;alemlere rahmet, tüm insanlığa huzur ve mutluluk getirmiştir. Fahr-i Kainat Efendimizin yeryüzünü şereflendirişinin yıl dönümü, O'nun tüm zamanlara hitap eden ve insanlığa yol gösteren evrensel mesajlarını değerlendirmemiz açısından önemli bir gündür" ifadelerini kullandı. Başkan Rıdvan Fadıloğlu, mesajında "Her yıl yeni bir heyecanla ama bitmeyen ve tükenmeyen bir aşkla Allah'ın bütün insanlığa rahmet elçisi olarak gönderdiği ve peygamberler zincirinin son halkası olan Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in (SAV) dünyaya gelişini kutlamaktayız. Bizleri, Hz. Muhammed Mustafa'ya ümmet eyleyen Rabbimize nihayetsiz ve sonsuz şükürler olsun.Mevlid Kandili, insanı insan yapan bütün güzelliklerin odaklandığı bir şahsiyet olan Hz. Peygamberin doğumunu kutladığımız, O'nun bireysel ve toplumsal hayatımıza yön veren merhametini, adaletini, sabrını ve cömertliğini; insanlığa ve topluma sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı O'nun yüce ahlakıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme ve arınma mevsimidir. Mevlid Kandili, Peygamberimizin bizlere sunduğu bütün değerleri ve yol gösterici öğütlerini anlama ve bu anlayışla yaşama ve yenilenme zamanıdır. Bu duygu ve düşüncelerle başta ülkemiz ve İslam alemi olmak üzere tüm insanlığın Mevlid Kandili'ni tebrik ediyorum" ifadelerine yer verdi.
(SD-Y)

21.12.2015 17:15:10 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Gaziantep haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Gaziantep Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER