06 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / MANİSA HABERLERİ

MİNİK ÖĞRENCİLERDEN YETİM ÖĞRENCİLER YARARINA KERMESHASAN YİĞEN
MANİSA (İHA) - Kula'da 4 Eylül Ahmet ve Sebahat Özmen İlkokulu ana sınıfı öğrencileri, 'Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var' Projesi kapsamında yetim öğrenciler yararına kermes açtı.
İnsan Hak ve Hürriyetleri(İHH) ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen "Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" projesi kapsamında 4 Eylül Ahmet ve Sebahat Özmen İlkokulu'nda Okul Rehberlik Servisi Öğretmeni Hasret Gülüm Esen, anasınıfı öğretmenleri, Okul idaresi ve öğrenci velileri öncülüğünde ana sınıfı öğrencileri, yetimler yararına kermes düzenledi. Düzenlenen kermeste öğrenci velileri ve okul öğretmenleri tarafından hazırlanan yiyecekler, okul öğrencilerine ve davetlilere ikram edilerek yetimlere katkı sağlandı.
Okul bahçesinde düzenlenen kermese Okul Müdürü Enver Ay, sınıf öğretmenleri, öğrenci velileri ve okul öğrencileri katıldı. Yetim öğrenciler yararına ana sınıfı öğrenci, öğretmen ve velileri tarafından düzenlenen kermeste satışa sunulan yiyecekler öğrenci velileri ve öğretmenler tarafından hazırlandı. Düzenlenen kermeste bir konuşma yapan Okul Müdürü Enver Ay, "Öncelikle böyle hayırlı bir etkinlik düzenleyen sevgili öğrencilerimizi, öğrenci velilerimizi ve ana sınıfı öğretmenlerimizi kutluyorum. Yetim öğrenciler hepimizin çocukları, bizler çocuklarımıza gösterdiğimiz ilgi ve şefkatin fazlasını onlara göstermeliyiz. İnancımızda da yetim çocukların özel bir yeri vardır. Bu tür sosyal etkinlikler toplumun dayanışma ve kaynaşmasına da önemli katkılar sağlamakta. Sevgili öğrencilerimizin paylaşma kültürünün gelişmesi açısından da anlamlı bir etkinlik. Emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.
'Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var' kampanyasının oldukça önemli olduğunu belirten ana sınıfı öğretmeni Keriman Çetin Yiğen; "'Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var' kampanyası çocukların küçük yaşlardan itibaren bilinçli, yardımsever, başkalarının dertleriyle dertlenen duyarlı insanlar olarak yetiştirebilmeyi esas almaktadır. Bu proje; doğal afet, yoksulluk, hastalık gibi sebeplerle ülkemizde anne/babasını kaybetmiş olan dört çocuğumuzun eğitim, sağlık, barınma, gıda, giyecek gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması için okul öğretmen, öğrenci ve velilerinin katkılarıyla sürdürülmektedir" diye konuştu.
(HY-AY-Y)

21.12.2015 17:00:19 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Manisa haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Manisa Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER