Kurban Bayramınız kutlu olsun
12 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / ANTALYA HABERLERİ

LİSELİ GENÇLER 'SİYER-İ NEBİ' İÇİN YARIŞTIARİF KAPLAN
ANTALYA (İHA)- Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından Manavgat'ta liseler arası "Siyer-i Nebi yarışması" yapıldı.
Anadolu Gençlik Derneği Manavgat Temsilciliği tarafından Manavgat'taki liseler arasında "Siyer-i Nebi Yarışması" düzenlendi. Manavgat Fatih Anadolu Lisesi ve Çağlayan Anadolu Lisesi'nde düzenlenen yarışmaya, lise öğrencileri yoğun ilgi gösterdi. Öğrenciler, Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) hayatıyla ilgili 120 soruyu 120 dakikada cevaplamaya çalıştı. Anadolu Gençlik Derneği Manavgat Temsilcisi Mehmet Gayretli, yarışmayla ilgili, Lise öğrencilerinin Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (s.a.v) hayatı hakkında daha hassas ve daha ayrıntılı bilgi edinmelerini sağlamak ve örnek bir nesil yetiştirmek amacıyla bu yarışmanın düzenlediğini belirtti. Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkezi tarafından başlatılan yarışmanın tüm yurtta yapıldığını belirten Gayretli, "Yarışmamız aynı anda tüm Türkiye genelinde yapıldı. Yarışmanın sonuçlarını 31 Aralık'ta Delta Düğün Salonunda düzenleyeceğimiz Mekke'nin Fethi Programında açıklayacağız" diye konuştu.
DERECEYE GİRENLERE ÇEŞİTLİ ÖDÜLLER
Sınav sonucu dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verileceğini ifade eden Gayretli, "Bu sınavın kaybedeni olmayacaktır. Çünkü burada geçlerimiz peygamberimizin hayatını öğrenmeye çalıştılar. Yine sınavımızda Türkiye birincisine 10 tam altın, ikinciye 7 tam altın, üçüncüye 5 tam altın, dördüncüye 4 tam altın ve beşinciye 3 tam altın verilecektir. Yine Antalya birincimize birinciye 2 bin TL, ikinciye bin TL ve üçüncüye 500 TL ödül verilecektir. Yine Manavgat ilçemizde birinci olana Samsung Galaxy J1 telefon, ikinciye tablet ve üçüncüye mp4 hediye edilecektir" dedi.
(AK-SÇ-Y)

21.12.2015 16:56:25 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Antalya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Antalya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER