07 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / ESKİŞEHİR HABERLERİ

İŞ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİ SÜRÜYORESKİŞEHİR (İHA) - Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Eskişehir Kent Konseyi İş Sağlığı ve İş Güvenliği Çalışma Grubu ortaklığında verilen İş Sağlığı ve İş Güvenliği eğitimleri sürüyor.
Eğitim bu kez, Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Şube Müdürlüğü personeline verildi. İş Sağlığı ve Güvenliği Çalışma Grubu üyesi A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı A. Fırat Ertan tarafından Park Bahçeler Şube Müdürlüğü'nde verilen İş Sağlığı ve İş Güvenliği eğitimi yoğun ilgi gördü. Eğitimde işçi sağlığı ve güvenliği, çalışma mevzuatı ile ilgili bilgilerin tanımlanması; çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, iş kazası ve meslek hastalıklarından doğan hukuki sonuçlar, iş yeri temizliği ve düzeni ile temel güvenlik kuralları gibi ana başlıklar altında konular anlatıldı. İş Sağlığı ve İş Güvenliği Çalışma Grubu Başkanı Levent Özbunar da temel amaçlarının insanların sağlıklı bir yaşam sürmesi için uygun ortamın sağlanması olduğunu vurgulayarak, "Yasal zorunluluklar bu nedenle kağıt üzerinde ve göstermelik olarak değil, insanların sağlık ve güvenliği proaktif yaklaşım doğrultusunda ele alınmalı, uygulanmalı ve geliştirilmelidir" diye konuştu.
(MSY-MET-Y)

21.12.2015 16:43:41 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Eskişehir haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Eskişehir Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER