19 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / ÇORUM HABERLERİ

KARGI MÜFTÜSÜ MEHMET YILDIZ;
- "KANDİLLER BİZE SUNULAN KUTLU ZAMAN DİLİMLERİDİR"TURAN OZAN ACAR
ÇORUM (İHA) - Kargı Müftüsü Mehmet Yıldız Mevlit Kandili münasebetiyle yayınladığı açıklamada Kandillerin insanlığa sunulan kutlu zaman dilimleri olduğunu ifade etti.
Konuya ilişkin olarak bir açıklama yapan Kargı Müftüsü Mehmet Yıldız; ''Yüce Yaratıcının insanlığa gönderdiği en son rahmet elçisi, Hz. Muhammed Allah'tan getirdiği mesajları anlamak, onun örnek ahlakını özümsemek, ona duyulan derin sevgiyi gönüllerden sözlere ve toplumsal bilince aktarmak amacıyla milletimiz, her yıl artan bir heyecanla onun dünyaya gelişini "Mevlit Kandili" olarak kutlanmaktadır. Kandiller Yüce Yaratıcımıza yürekten yakarış ve yönelişin, günahlarla kirlenmeye yüz tutmuş gönüllerimizi arındırmanın, kısaca bize kendimizi bulma ve bilmenin, nefsin yanıltıcı arzu ve isteklerinden uzaklaşmanın imkânlarını sunan kutlu zaman dilimleridir. İşte Mevlit Kandili de insanı insan yapan bütün güzelliklerin odaklandığı bir şahsiyet olan Hz. Peygamberin doğumunu kutladığımız, onun hayatımızı aydınlatan insanlık ve merhametini, insaf ve adaletini, kerem ve cömertliğini, kısaca insanlığa sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı onun yüce ahlakıyla güzelleştireceğimiz bir tazeleme mevsimidir. Mevlit Kandilinin bütün insanlığa sevgi, rahmet, huzur ve barış getirmesini Yüce Allah'tan niyaz ederiz.'' dedi.
(TOA-BÖ)

21.12.2015 16:38:49 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Çorum haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Çorum Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER