16 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / MUŞ HABERLERİ

ŞEHİT YAKINI VE GAZİ ATAMALARI YAPILDI

NEJDET ARMAĞAN
MUŞ (İHA) - Muş'ta, şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarından 11 kişinin ataması yapıldı.
Konuyla ilgili Muş Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, 3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanunu'nun Ek-1'inci maddesi kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nca 16 Aralık 2015 tarihinde yapılan altıncı atama ile birlikte Muş'ta hak sahipleri arasında bulunan 11 kişinin kura çekimi ile atamasının gerçekleştirildiği belirtildi. Son atama ile birlikte istihdam sayısının 83'e ulaştığının ifade edildiği açıklamada, "İlimiz genelinde ataması yapılan şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarına yönelik yapılan kura neticesinde, 6. atama ile birlikte ilimizde hak sahipleri arasında bulunan 11 vatandaşımızın ataması yapılmış ve bu atamalarla beraber toplamda 83 vatandaşımızın 32'si memur, 50'si hizmetli ve biri sürekli işçi kadrolarına atanmaya hak kazanmış olup, ataması yapılan vatandaşlarımıza yönelik isim listesi yayınlanmıştır" denildi.
Şehit yakınları ve gazilerin istihdamına yönelik yapılan çalışmalar ve atılan adımların bir lütuf olmadığına değinilen açıklamada, "Şehit yakınları ve gazilerimiz, milletimizin bize bir emanetidir ve bu emanete sahip çıkmak yine milletimizin en ulvi görevidir. Bu ulvi görevi ifa ettiğimiz için valiliğimiz olarak duyduğumuz iç huzur ve memnuniyetle hak sahiplerine atamalarının hayırlı olmasını diler, bu konudaki çalışmalarımıza durmadan devam edeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız" denildi.
(NA-MSA-Y)

21.12.2015 16:18:12 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Muş haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Muş Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER