10 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / KİLİS HABERLERİ

ÜNİVERSİTEDE LİSELİLER İÇİN TANITIM GEZİSİ DÜZENLENDİMEHMET ALİ DAĞ
KİLİS (İHA) - 7 Aralık Üniversitesi, Kilis'te, liselerde öğrenim gören son sınıf öğrencilerine tanıtmak amacıyla düzenlenen kampüs turları devam ediyor.
Daha önce de düzenlenen ve ilimizde bulunan bir çok lisenin katıldığı üniversite tanıtım gezilerinde bu kez de Mustafa Kın Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri üniversitenin misafiri oldu.
Lise Müdürü Mehmet Kurtboğan ve rehber öğretmenlerinin eşliğinde üniversiteye gelen öğrencilerin ilk durağı, Kilis eski yaşam materyallerinin sergilendiği Kilis Kültür Evi oldu. Daha sonra öğrencilere Rektörlük Konferans Salonu'nda üniversiteyle ilgili tanıtıcı bilgilerin verildiği program düzenlendi. Üniversite tanıtım sinevizyonunun gösterimiyle başlayan programda üniversite Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Bestami Dağlı tarafından 'Neden 7 Aralık Üniversitesi' başlıklı bir sunum gerçekleştirildi. Dağlı, sunumunda 7 Aralık Üniversitesi'ni tercih edecek üniversite adaylarına kampüs yaşamı, sosyal olanaklar ve üniversitenin öğrencilere verdiği sosyal yardımlar hakkında çeşitli bilgiler verdi. Daha sonra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Gül, öğrencilere planlı çalışma, hedef belirleme ve üniversite tercihi konularında mesleki yaşam tecrübesini paylaştı. Tanıtım gezisi, üniversiteyle ilgili tanıtıcı materyallerin olduğu hediye çantalarının verilmesi ve üniversite kampüsündeki Bilginler Yolu, açık ve kapalı amfiler, spor tesisleri gibi sosyal alanların gezilmesiyle sona erdi.
(MAD-SD-Y)

21.12.2015 16:10:41 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kilis haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kilis Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER