09 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / AFYONKARAHİSAR HABERLERİ

AK PARTİ AFYONKARAHİSAR MERKEZ İLÇE DANIŞMA MECLİS TOPLANTISI
- AK PARTİ AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLİ ALİ ÖZKAYA:
- "MUHALEFET KALICI BÜTÇEYE DESTEK VERMEDİ"
- "TBMM'DE 3 AYLIK GEÇİCİ BİR BÜTÇE YAPILDI"HAYATİ KANAT
AFYONKARAHİSAR (İHA) - TBMM'deki bütçe görüşmeleri hakkında bilgiler veren AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya, 3 aylık geçici bir bütçe yapıldığını söyledi. Özkaya, "Bütçe kanunu çıkmadığında devlet gelirleri toplayamıyor, harcamaları da yapamıyor ve adeta devlet duruyor. Bütçe kanunu öyle bir şey ki tek kuruş gelir tahsil edemiyorsun ve gider de yapamıyorsunuz" dedi.
AK Parti Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanlığı tarafından İlçe Danışma Meclis toplantısı düzenlendi. Parti binasında gerçekleşen toplantının divan başkanlığını Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Ayhan Kocaman yaptı. Toplantıda konuşan Milletvekili Av. Ali Özkaya, işlerin aksamaması ve hizmetin kaldığı yerden devam etmesi için 64. Hükümetin çalışmalarına başladığını ifade ederek vekaleten yürüyen her işlevin aksadığını belirtti. Özkaya, "1 Kasım'dan bu güne 50 günden fazla zaman geçti. Ciddi manada devlette ki sistemler yerine oturdu. Yemin törenin ardından Meclis başkanımızı seçtik ve hükümet kuruldu. Komisyon başkanlıklarının belirlenmesinin ardından meclisteki bütün süreçler tamamlandı. Genel Merkezimizde genel başkan yardımcılıklarımızda bir takım değişiklikler oldu. Kadın ve gençlik kollarımızın kongreleri gerçekleşti. Partimizde ve hükümetimizdeki çalışmalar bir yere noktaya oldu. Bu günden itibaren de bakanlarımızın bakan yardımcıları ve müsteşarları belli olmaya başladı. Yani yeni hükümetle birlikte devletin karar alma süreçlerini belirleyen sistem hızlı bir şekilde yürüyor. Bu çok önemli bir sağlık işaretidir. Maalesef tabiat boşluk kabul etmiyor ve işler aksamaya başlıyor. Vekâleten yürüyen her işlev aksıyor. Bunun içinde gerekli atamalar yapıldı. İnşallah hayırlı sonuçlara vesile olur. Bunun bir kısmı da bizim ilimizden ve bölgemizdeki kardeşlerimizden belirli noktalara gelmesi ve gelecek olmasını ümit ediyoruz" diye konuştu.
"MUHALEFETE ÇAĞRIDA BULUNULDU"
Bütçe çalışmalarında muhalefet partilerin kalıcı bütçe yapılması konusunda destek vermediğini dile getiren Milletvekili Özkaya, bütçe yapılmadığında devlet gelirlerini toplayamadığını vurguladı. Özkaya, "Bir hükümetin en önemli yapacağı iş bütçe kanunlarıdır. Hükümetimizin güvenoyu aldığı gün Sayın Başbakanımız konuşmasında özellikle muhalefete çağrı yaptı. Başbakanımız dedi ki; 'Gelin geçici bütçe yapmayalım kalıcı bütçe yapalım. Bir aylık süremiz var. Hızlı bir şekilde anlaşırsak bunu çıkarırız.' O gün akşam sıcak bir konuşma olmuştu. Ertesi gün biz Meclis başkanımızı ziyaret ettiğimizde 'maalesef CHP geri döndü ve MHP'de destekledi' dedi. Maalesef imkansız bir hale geldi. Bütçe kanunu çıkmadığında devlet gelirleri toplayamıyor ve harcamaları da yapamıyor. Adeta devlet duruyor. Bütçe kanunu öyle bir şey ki tek kuruş gelir tahsil edemiyorsun ve gider de yapamıyorsunuz. Bunun anayasal ve yasal dayanağı bütçe kanunudur. Geçtiğimiz günlerde geçici bütçeye başladık. 3 aylık bir bütçe olacak. Geçen yıl ki bütçe rakamlarının belirli oranda hükümete yetki veren kanunu. Kısmen de yetki kanunu diyebiliriz" dedi.
Afyonkarahisar'da 18 ilçenin 17'sinde birinci olduklarını ifade eden İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven ise sözlerine şöyle devam etti:
"İl Başkanlığı olarak 7 Haziran seçimlerini bir kaza olarak görüyoruz. Fakat 1 Kasım seçimlerinde aldığımız oy ile Afyonkarahisar'da son 65 yılın en yüksek oyunu aldık. Yüzde 63,5 gibi bir oy aldık. Yine 18 ilçemizin 17'sinde birinci olduk. Sultandağı ilçemizde oyumuzu sayısal anlamda yüzde 5 oranında arttırdık. Bir önceki seçime vurursanız yüzde 25'e tekamül ediyor. Merkez ilçemiz nüfusunun ve seçmen sayısının yüksek olduğu bir yer. Bu seçimlerde merkez ilçemiz, kadın kollarımız, gençlik kollarımızın çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Bildiğiniz gibi hükümetimiz kuruldu. Bakanımız Veysel Eroğlu yeniden 64. Hükümette bakan olarak yerini aldı. Biz Afyonkarahisar'ımız için çalışmalarımıza devam ediyoruz. İl Genel Meclis üyemiz Ahmet Kocakulak bey de yaptıkları 140 Milyon bütçe ile ilgili bilgiler aktardı. Afyonkarahisar'a hizmet etmeye bir taşın üstüne taş koymaya devam edeceğiz."
"KAMP 8 OCAK'TA BAŞLAYACAK"
Yurdunuseven, 8-9-10 Ocak 2016 tarihinde Afyonkarahisar'da 3.'sü gerçekleştirilecek olan İstişare Toplantısına ev sahipliği yapacaklarını belirtti. Yurdunuseven, "Parti genel merkezimizden gelen görevlilerle ev sahipliği yapacağımız toplantı için otelde tespit ve planlamalarımızı yaptık. Akabinde toplantı yaklaştığında gelecek olan ekip güvenlik çerçevesinde gerekenleri yapacak. Sayın Valimiz Hakan Yusuf Güner'in başkanlığında ayrıca bir toplantı da Afyonkarahisar olarak yapacağız. Program Cuma günü başlayıp Pazar günü tamamlanacak" diyerek konuştu.
Toplantıya Milletvekili Av. Ali Özkaya, İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser ve yönetimi, İl Genel Meclis üyeleri, Belediye Meclis üyeleri, belde belediye başkanları, belde, köy ve mahalle başkanları ve yönetimleri ile teşkilat mensupları katıldı.
(HK-MET-Y)

21.12.2015 16:07:49 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Afyonkarahisar haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Afyonkarahisar Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER