15 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / MERSİN HABERLERİ

ADAY HAKEM KURSU SONA ERDİ
- MERSİN'DE DÜZENLENEN VE 260 KİŞİNİN BAŞVURDUĞU ADAY HAKEM KURSUNDA 105 KİŞİ BAŞARILI OLDUMERSİN (İHA) - Mersin bölgesinin futbol hakem ihtiyacını karşılamak üzere düzenlenen Aday Hakem Kursu sona erdi. Kursta başarılı olan 105 kişi, bir yıllık staj dönemi sonrası Merkez Hakem Kurulu'nun onayı ile il hakemi olarak görev yapacak.
İl Hakem Kurulu tarafından açılan kursa 260 kişi başvurdu. Mersin ve çevre illerden yoğun ilgi gören kursun ilk mülakat aşaması, 7. Bölge Bölgesel Kurul Üyesi Tuncer Arslan başkanlığında, İl Hakem Kurulu Başkanı Ali İhsan Yayan ve TFFHGD Mersin Şube Başkanı Abuzer Bilen ile İl Hakem Kurulu üyelerinden oluşan komisyon tarafından tamamlandı. Mülakat sonucunda kriterlere uyan toplam 105 kişi, Futbol Hakem Kursuna katılma hakkını elde etti.
Eğitim kursu Türkiye Futbol Federasyon İl Eğitimcisi Mustafa Kürşad Uçar sorumluluğunda Nevin Yanıt Spor Kompleksi'nde verildi. Üç gün süren eğitim, saha uygulamalarıyla sona erdi. TFFHGD Mersin Şube Başkanı Abuzer Bilen, kursa ilginin yüksek olmasının kendilerini sevindirdiğini söyledi. Mülakat aşamasında başvuran 260 aday arasından kriterlere uyan 105 aday hakemi titizlikle seçtiklerini belirten Bilen, kursa katılanlara, hakemliğin bir yaşam biçimi olduğunu, hakemlik mesleğinin sadece sahada değil hayatlarının her alanında yöneticilik vasfını geliştirerek kendilerini geliştirme anlamında yarar sağlayacağını söyledi.
İl Hakem Kurulu Başkanı Ali İhsan Yayan ise Mersin'e yeni hakemler kazandırdıkları için çok mutlu olduklarını ifade etti.
7.Bölge Bölgesel Kurul Üyesi Tuncer Arslan, 35 yıldır bu camiaya hizmet ettiğini dile getirerek, " Hakemliğin birinci kuralı disiplin ve ahlaktır. Bunları taşıyan iyi bir hakem olur. Hakemlik işi özveri ve sabır işidir" dedi.
Kursa katılan 105 kişinin 1 yıl boyunca stajyer hakem olarak görev yapacağı, başarılı olanların ise Merkez Hakem Kurulu'nun onayı ile il hakemi olacakları belirtildi.
(HSK-Y)

21.12.2015 15:57:47 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Mersin haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Mersin Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER