15 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / ÇORUM HABERLERİ

ÇORUMLU ÖĞRENCİLERDEN TÜRKMENLERE 1 TIR YARDIM

(FOTOĞRAFLI - GÖRÜNTÜLÜ)

HABER : M. MUTTALİP YALÇIN
KAMERA : M. MUTTALİP YALÇIN
ÇORUM (İHA) - Çorum İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından toplanan 1 TIR dolusu insani yardım Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere yola çıktı.
İmam Hatip Lisesi Öğrenci Meclisi tarafından Bayırbucak Türkmenleri için yardım kampanyası başlatıldı. Kampanyaya okul öğrencileri, idarecileri ve öğretmenlerinin yanı sıra hayırseverlerde destek verdi.
Okul bahçesinde düzenlenen törende konuşan İmam Hatip Lisesi Müdürü Hüseyin Kır, Suriye'de 100 yıl önce Çanakkale'de yaşanan olayların yaşandığını belirterek, "Nasıl Çanakkale'de dünyanın dört bir yanından Avrupalısı, Amerikalısı, Kanadalısı geldiyse bugün de Suriye'de dünyanın dört bir yanından gelen devletler orada adeta 3. Dünya Savaşı'nı gerçekleştiriyorlar.Orada büyük bir zulüm yaşanıyor. Nasıl ki İslam ümmeti bir araya gelerek Çanakkale geçilmez dedirttiyse bizde Suriye'de yaşayan kardeşlerimizin bu zor gününde özellikle en çok sıkıntıyı yaşayan Türkmen kardeşlerimize destek olmak için okulumuzda böyle bir faaliyet başlattık"
Kır, kampanyaya destek veren okul öğretmenlerine, öğrencilere, sivil toplum kuruluşlarına ve kampanyaya katkı sağlayan diğer liselere teşekkür etti.
İHL Öğrenci Meclisi Başkanı Çağrı İslam ise, yaklaşık 3 hafta önce Bayırbucak Türkmenleri için başlatılan kampanyanın hayırseverlerinde desteğiyle hedefine ulaştığını söyledi.
Kampanyaya gösterilen ilginin birlik ve beraberliğin bir göstergesi olduğunu dile getiren İslam, "Afişlerimizde üzülmenin çare olmayıp asıl meselenin onların dertleriyle dertlenmek olduğunu belirttik. Allah Türkmen kardeşlerimize yardım etsin. Allah ümmeti Muhammed'e birlik nasip etsin" diye konuştu.
Konuşmaların ardından 1 TIR dolusu insani yardım malzemesi dualar ve tekbirler eşliğinde yola çıktı.
(MMY-BÖ)

21.12.2015 15:47:54 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Çorum haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Çorum Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER