14 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / GAZİANTEP HABERLERİ

MAHSUM ALTUNKAYA DEİK YÖNETİMİNDEGAZİANTEP (İHA) - Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohum ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mahsum Altunkaya Ekonomi Bakanlığı'na bağlı olarak faaliyet gösteren ve 35 üyesi bulunan Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu üyeliğine yeniden seçildi.
Türkiye'nin yabancı ülkeler veya uluslararası topluluklarla olan ekonomik, ticari, sınai ve mali ilişkilerini izleyen, bu tür ilişkilerin kurulmasına ve geliştirilmesine yardımcı olan DEİK 2015 yılı genel kurulunu Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır ve Ekonomi Eski Bakanı ve Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci'nin katılımları ile İstanbul'da gerçekleşti. Yapılan Genel kurulda Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mahsum Altunkaya yeniden yönetim kurulu üyeliğine seçildi. DEİK'in 2014 yılından bu yana uluslararası ilişkilerde önemli yol katettiğini ifade eden DEİK Yönetim Kurulu Üyesi Mahsum Altunkaya 2015 yılı genel kurulunda yeniden aynı göreve seçilmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Altunkaya, 2016 yılı itibarıyla daha yoğun bir çalışma temposu ile 2023 hedeflerinin tutturulabilmesine yönelik çalışmalara hız vereceklerini ifade ederek, yeni yönetim kuruluna başarı diledi.
(SD-Y)

21.12.2015 15:26:49 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Gaziantep haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Gaziantep Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER