17 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / KİLİS HABERLERİ

KİLİS'TE MERADA TOPUMLAMA ÇALIŞMASI YAPILDIMEHMET ALİ DAĞ
KİLİS (İHA) - Kilis'te, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından mera kapsamında projeler çerçevesinde Kuzuini Köyü merasının 150 dekarlık kısmında tohumlama (Korunga,Otlak Ayrığı,Çayır Düğmesi) çalışmaları yapıldı.
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Songül Kadıoğlu, yaptığı açıklamada, bölge için önemli bir çok projeye imza attıklarını ifade etti. Kadıoğlu, "4342 sayılı Mera Kanunu kapsamında Çukurova Üniversitesi ve Doğu Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü işbirliği ile İl Müdürlüğü yürütülmekte olan Mera Islah ve Amenajman Projeleri kapsamında İlimiz Kuzuini Köyü merasının 150 dekarlık kısmında tohumlama (Korunga,Otlak Ayrığı,Çayır Düğmesi) çalışmaları yapılmıştır. İlimizde ilk defa uygulanan bu proje kapsamında meradaki ot çeşitliliğinin, ayrıca kalite ve verimliliğin arttırılarak hayvancılığın geliştirilmesi amaçlanmaktadır" diye konuştu.
(MAD-SD-Y)

04.12.2015 09:35:57 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kilis haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kilis Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER