08 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / KAYSERİ HABERLERİ

KAYSERİ TRAFİĞİNE NEFES ALDIRACAK BİR YOL DAHAKAYSERİ (İHA) - Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri trafiğine nefes aldıracak 25 metre genişliğinde ve 4 km uzunluğunda yeni bir çalışmasına başladıklarını ve yolun 3 etap halinde yapılarak hizmete sunulacağını söyledi.
Yüksek gerilim hatları kaldırıldı…
Toros Caddesi ile Girne Şehitler Caddesi 1. Etap, Girne şehitler caddesi ile Doğunyurt Caddesi ikinci etap ve Doğanyurt ile Taha Carım Bulvarı arası 3. Etap olmak üzere 4 km'lik yol çalışmasına başlanıldığını belirten Başkan Büyükkılıç, Üç ayrı ekibin aynı anda çalışmayı başladığını ve yolun kısa sürede tamamlanacağını kaydetti.
Yol güzergahında 45 ev mülk sahiplerince yıkıldı...
Kazım Karabekir mahallesi ile Belsin Bölgesi arasında yeni yol ile şehir içi alternatif bir yolun Kayseri'ye kazandırılacağını ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç , konu ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:
"Melikgazi için şehrin gelişmesine en büyük etken yolların açılmasıdır. Yol beraberinde imarlı yapılaşma, ticaret, ekonomik kalkınma, sosyal yaşamda canlanma ve sonuçta toplum kalkınmasına vesile olmaktadır. Bu neden ile şehir içi yolların açılmasına büyük önem veriyoruz. Yol açılınca ister istemez modern binalar kendiliğinden yükseliyor. Kazım Karabekir Mahallesinden başlayan ve Bel-Sin Kocatepe mahallesinde son bulan 6 mahalleden geçen 4 km yeni yol ile Kayseri trafiğine yeni bir nefes ve yeni bir güvenli ulaşım ağı kazandırılacaktır. 3 etap halinde planlanan ancak aynı zamanda başlanılan yol 2016 yılı sonunda tamamlanacaktır. Yüksek gerilim direkleri yer altına alındı. Mülk sahiplerince 45 ev yıkımı gerçekleştirildi. Bir yandan yol açarken diğer yandan da kentsel dönüşüme katkı sağlanmaktadır. Toros Caddesi, Girne Şehirler Caddesi, Doğanyurt Caddesi ve Taha Ceren Bulvarı güzergâhında açılan yol adeta bir çevre yol konumunda olacaktır "
Taha Carım bulvarına bağlantılı …
Başkan Büyükkılıç, şehrin güney semtlerinden şehrin Organize Sanayi, Ankara ve İstanbul istikametine açılacak bu yol ile diğer yolların yükünün de azalacağını trafiğin akışının daha güvenli ve seri olmasının sağlanacağını sözlerine ekledi.
(AÖ-Y)

03.12.2015 15:28:27 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kayseri haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kayseri Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER