17 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / GAZİANTEP HABERLERİ

BAŞKAN ÖZYURT'TAN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJIGAZİANTEP (İHA) - Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt 3 Aralık dünya Engelliler Günü nedeniyle yayımladığı mesajında, engellilerin gününü kutladı.
Başkan Özyurt, engellilerin topluma kazandırılması ve insan haklarının tam ve eşit ölçüde sağlanması amacıyla Birleşmiş Milletler tarafından 3 Aralık günü'nün Uluslararası Engelliler Günü olarak kabul edildiğini hatırlattı. Engelli sorunlarının toplumun tüm bireylerinin ortak sorunu olduğunu belirten Özyurt, "Engellilerin yaşadıkları sorunlar ailelerinin, çevrenin, toplumun, kısacası tüm insanlığın ortak sorunudur. Bu nedenle engellilerin normal bir hayat sürmeleri, toplumsal hayata katılımlarının artırılması, hayat standartlarının yükseltilerek, toplumda hak ettikleri yeri almaları, aynı zamanda çağdaş toplum anlayışının da bir gereğidir. Bu nedenle engelli vatandaşlarımızın hakları, bu hakların korunarak, toplumsal yaşamdan kopmadan, dışlanmadan, herhangi bir ayrımcılığa maruz bırakılmadan hayatlarını sürdürülebilmeleri, anayasamız ve devletimizin teminatı altındadır" ifadelerine yer verdi. Özyurt, "Engelli vatandaşlarımızı, kararlılıklarını yitirmeden amaçlarına ulaşmak için daha çok çalışmaya, hayata bağlılıkları ve azimleriyle herkese örnek olmaya çağırıyoruz. Bizlerde, engelli vatandaşlarımıza karşı tüm sorumluluklarımızı hatırlayarak, onların hayata aktif olarak katılımlarını sağlamak, eğitimden siyasete, sanattan spora kadar her alanda yer almalarını desteklemek ve teşvik etmek zorundayız. Her sağlıklı insanın da engelli adayı olduğu gerçeğinin unutulmaması temennisiyle, Nizip Ticaret Odası olarak tüm engelli vatandaşlarımıza aileleri ve sevdikleriyle birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ömür diliyorum" ifadelerini kullandı.
(SD-Y)

03.12.2015 15:09:50 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Gaziantep haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Gaziantep Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER