08 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / AFYONKARAHİSAR HABERLERİ

AFYONKARAHİSAR'DA ÖĞRETMEN BAŞINA 15 ÖĞRENCİ DÜŞÜYOR

GÖKTEN CEYLAN
AFYONKARAHİSAR (İHA) - Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı (TÜİK) Manisa Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Afyonkarahisar'da öğretmen başına düşen öğrenci sayısının ortalama 15 olduğu belirtildi.
Konu ile TÜİK'tan yapılan yazılı açıklamada, 2014-2015 eğitim ve öğretim döneminde Afyonkarahisar'da öğretmen başına düşen öğrenci sayısı ile ilgili bilgiler aktarıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Afyonkarahisar'da 2014-15 öğretim yılında ilkokulda öğretmen başına düşen öğrenci sayısı 15,4, ortaokulda öğretmen başına düşen öğrenci sayısı 14,7 iken, ortaöğretimde yani lisede öğretmen başına düşen öğrenci sayısı 13,7 olarak gerçekleşmiştir. Afyonkarahisar Türkiye'de ilkokulda öğretmen başına düşen öğrenci sayısı en düşük 34., ortaokulda öğretmen başına düşen öğrenci sayısı en düşük 42., ortaöğretimde(lise) öğretmen başına düşen öğrenci sayısı en düşük 52. il konumundadır. Ege Bölgesi illeri arasında, ilkokulda öğretmen başına düşen öğrenci sayısı en düşük 6.,ortaokulda öğretmen başına düşen öğrenci sayısı en düşük 7., lisede ise öğretmen başına düşen öğrenci sayısı en düşük sonuncu il konumundadır."
(GC-

03.12.2015 14:26:03 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Afyonkarahisar haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Afyonkarahisar Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER