17 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / ADIYAMAN HABERLERİ

MECLİS BAŞKANVEKİLİ AYDIN'DAN, 3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ MESAJIAHMET ARSLANTAŞ
ADIYAMAN (İHA) - Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Vekili Ahmet Aydın yayınladığı 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajında, "Engelli yurttaşlarımız için yapılanlar, onlar için asla bir iyilik, bir lütuf değil, devlet ve millet olarak asli görevimizdir" dedi.
TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de, toplumumuzu yakından ilgilendiren engelli vatandaşlarımız için en iyisine ulaşma azmi ve çabasının her geçen gün artarak devam ettiğini kaydetti.
Ahmet Aydın, "Bu konuda yapılan tüm bilinçlendirme çalışmalarıyla beraber, bizzat engelli kardeşlerimiz için ele alınan faaliyetler, çıkarılan kanunlar ve kurumsallaşmaya dayalı hizmetlerle bugün ülkemiz çok daha iyi bir yerde bulunmaktadır. Engelli vatandaşlarımızın özellikle son yıllarda sahip oldukları hakları bakımından büyük bir gelişme yaşanmıştır. Bu haklar, hukukla, eğitimle ve istihdamla bir bütün olarak düşünülerek hareket edilmiş, insan onuruna yakışır bir şekilde, karşı karşıya bulundukları riskleri en aza indirmek için çalışılmıştır.
Engelli yurttaşlarımız için yapılanlar, onlar için asla bir iyilik, bir lütuf değildir. Devlet ve millet olarak asli bir görev olan bu hizmetler, vatandaşlarımızın en temel doğal hakları olarak yapılmakta, uygulamalar ona göre şekillenmektedir. En başta kendi geleceğine, çevresine ve memleketine umutla bakan, özgüvene sahip bireyler olan kardeşlerimizin '3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutlar, gelecek günlerin ve tüm sevdikleriyle başarı, mutluluk ve sağlık getirmesini temenni ederim" ifadelerini kullandı.
(AHM)

02.12.2015 16:33:14 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Adıyaman haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Adıyaman Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER