19 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / KARS HABERLERİ

VALİ GÜNAY ÖZDEMİR'İN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

KARS (İHA) - Kars Valisi Günay Özdemir, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Vali Günay Özdemir yayımladığı mesajında, "Engelli vatandaşlarımızın topluma kazandırılması ve insan haklarının tam ve eşit ölçüde sağlanması amacıyla; Birleşmiş Milletler tarafından 3 Aralık günü "Dünya Engelliler Günü" olarak kabul edilmiştir. Çeşitli faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan engellilik, yalnızca engellilerin ve ailelerinin karşı karşıya bulunduğu bir sağlık sorunu değil, sosyal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren bir konudur" dedi.
Özdemir mesajında, "Sosyal hayatta engellilere sağlanan imkân ve kolaylıklar, bir toplumun gelişmişlik düzeyi ve çağdaşlığının ölçütü olmakla beraber; insana verilen değer ve önemin belirgin yansımalarıdır. Bu amaçla engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırmak, onları desteklemek, karşılaşabilecekleri tüm engelleri kaldırmak, kaliteli yaşam sürmelerini sağlamak; hepimizin sosyal sorumluluğudur" diye konuştu.
Kars Valisi Günay Özdemir, Engelliler günü dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:
"Sosyal devlet olmanın verdiği anlayışla, ülkemizde engelli vatandaşlarımızın toplumda hak ettiği hayat şartlarına kavuşturulması amacıyla önemli yasalar hayata geçirilmiş böylece; başta istihdam olmak üzere eğitim, sağlık hizmetleri, bakım ve sosyal güvenlik alanlarında büyük mesafeler kat edilmiştir. Devletimiz, engellilerin ilişkin sorunlarının çözümünde duyarlılık ve farkındalık yaratma yolunda ilerlemeye devam edecektir. Şunu da bilmekteyiz ki, önümüzde alınması gereken mesafeler, geçmişte yapmış olduklarımıza göre daha fazladır. Bu duygu ve düşüncelerle; tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı, mutlu, huzurlu bir hayat diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."
(IÇ-AT-Y)

02.12.2015 16:08:51 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kars haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kars Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER