19 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / ERZİNCAN HABERLERİ

VALİ SÜLEYMAN KAHRAMAN'IN 3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ FARKINDALIK MESAJIABDULLAH ASLAN
ERZİNCAN (İHA) - Erzincan Valisi Süleyman Kahraman 3 Aralık Engelliler Günü münasebetiyle bir farkındalık mesajı yayımladı.
Vali Kahraman mesajında; şunları kaydetti; "İnsan; alnında ne yazdığını, yaşamadan öğrenecek bir bilgiye ya da kudrete sahip değildir. Bu açıdan bakıldığı takdirde her bireyin bir gün bir engelle karşılaşabileceğinin ve engelli olarak anılabileceğinin idrakinde ve bilincinde olması gerekir. Eğer bütün insanlık bu bilince erişirse engelli-özürlü kelimeleri de gönüllerden silinecektir. Engelli olmak; kusur ya da acizlik değildir. Asıl kusur, buz tutmuş vicdanlardır. Engelli kardeşlerimize tutum ve davranışlarımız, toplumun medeniyet seviyesini de gösterir.
Devletimiz, engelli kardeşlerimize daha iyi imkânlar sunmak için birçok düzenleme ve reform yaptı. Çağın koşullarına göre bu yeniliklerin artarak devam etmesi, engelli kardeşlerimizin huzurlu, güvenli, üretken bir ortamda yaşaması hepimizin en insani görevidir. Çevremizdeki engelli vatandaşlarımıza merhamet ve acıma duygularıyla yaklaşmayıp onları sosyal yaşamın bir parçası haline getirdiğimizde daha huzurlu ve birbirine kenetlenmiş bir millet oluruz. Geçen yıldan beri şehrimizde hizmete açılan Engelsiz Cafe, bu düşüncelerimizin somut bir örneği oldu. İnanıyorum ki bu bir başlangıç olacak ve daha kapsamlı ve faydalı projelerle Erzincan'daki tüm engelleri kaldıracağız.
Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün toplumun her kesiminin, engelli bireylerle empati kurup onların sorunlarını kendi sorunu gibi görmesine vesile olmasını temenni ediyor, engelli kardeşlerime ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam diliyorum."
(AA-AT-Y)

02.12.2015 15:53:18 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Erzincan haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Erzincan Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER