18 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / KONYA HABERLERİ

VERGİ İNCELEME SÜREÇLERİ VE MÜKELLEF HAKLARI BİLGİLENDİRME SEMİNERİKONYA (İHA) - Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO), mesleki eğitim faaliyetleri kapsamında Vergi İnceleme Süreçleri ve Mükellef hakları konusunda bilgilendirme semineri düzenledi. Seminer sunumu Konya Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı tarafından yapıldı.
İnceleme yönünden yoğun bir dönem olduğunu ve bu doğrultuda Konya Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı ile birlikte seminer düzenlediklerini belirten Konya SMMMO Başkanı İsmail Turan, "Vergi incelemeleri yönünden yoğun bir dönem geçiyor. Bizde bu doğrultuda Vergi Denetim Kurulu Başkanlığımızla Vergi İnceleme Süreçleri ve Mükellef Hakları Bilgilendirme Seminerini düzenliyoruz. Eğitim çalışmalarımıza da hızlı bir şekilde devam ediyoruz. Özellikle 2016 da bizleri bekleyen önemli konular var. Bunların başında e-fatura ve e-defter konuları geliyor. Bu konularla ilgili daha önce seminer ve ihtisas eğitimlerimizi düzenledik. Fakat meslektaşlarımızdan halen yoğun istek geliyor. Önümüzdeki günlerde bu konularda da tekrar eğitim gerçekleştireceğiz. Ayrıca dönem sonu işlemleri ile ilgili de seminerlerimizi düzenleyeceğiz. İhtisas eğitimi olarak da 12-13 Aralık'ta iflas erteleme, kayyumluk ve bilirkişilik hakkında ihtisas eğitimimizi gerçekleştireceğiz" dedi.

"İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMINA ÖNEM VERİN"
İŞ-KUR'un düzenlediği işbaşı eğitim programı hakkında da açıklama yapan Turan, "Özellikle sizlerden İŞ-KUR'un hazırladığı işbaşı eğitim programına önem vermenizi istiyorum. Şu anda birçok bürodan bizlere eleman talebi geliyor. İhtiyacınız olmasa bile İŞ-KUR'un işbaşı eğitim programı kapsamında birer tane üniversite mezunu arkadaşı yanınıza alın ve çalıştırın. Sizlere herhangi bir maliyeti söz konusu değil. Program dahilinde çalıştırdığınız arkadaşların zaruri giderleri olan örneğin aylık maaşı ve sigorta prim giderleri 6 ay süreyle İŞ-KUR tarafından karşılanmaktadır. Bu şekilde hem Konya ekonomisine katkıda bulunmuş hem de iş yerlerinizde eleman açığını kapatmış olursunuz" diye konuştu.

"İNCELEMELERDE FARKLI YAPTIRIMLAR SÖZ KONUSU DEĞİLDİR"
Oda Başkanı İsmail Turan'ın açılış konuşmasından sonra Konya Vergi Denetim Kurulu Başkanı Ali Yıldız kürsüye geldi. Yıldız, "Bizlerin önem verdiği birkaç konudan bahsetmek istiyorum. Bizlere çokça Mali Müşavir ve Mükelleflerden itirazlar geliyor. Vergi inceleme esnasında tutanak önümüze bırakılıyor. İmzalamak zorunda bırakılıyoruz. Bunu uzlaşmalarda da duyuyoruz. Bu durum bizi üzüyor. Neden imzaladınız dediğimiz de mecbur bırakılıyoruz veya imzalamazsak sonradan farklı uygulamalarla karşılaşacaklarını düşünüyorlar. Konya Vergi Denetim Kurulu başkanı olarak şunun teminatını verebilirim sizlere. Kesinlikle tutanakta bütün mülahaza yer verebilirsiniz. Yani İtiraz ettiğiniz bütün konularda haklarınızı savunun. Eğer farklı bir uygulamayla karşılaşacak olursanız teminatı ben ve yardımcı arkadaşlarımdır" dedi.
Açılış konuşmalarından sonra Vergi Müfettişi Hasan Arslan tarafından katılımcılara detaylı şekilde sunum yapıldı.
(AH-Y)

02.12.2015 15:46:26 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Konya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Konya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER