18 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / BİLECİK HABERLERİ

BAŞKAN BAKICI: "ENGELLERİ HEP BİRLİKTE AŞIYORUZ"FATMA SAVAŞ İNAL
BİLECİK (İHA) - Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ile ilgili mesaj yayımladı.
Başkan Bakıcı mesajında, "Engellilik, sadece engellilerin ve ailelerinin içinde bulunduğu bir sağlık sorunu değil, sosyal boyutlarıyla hepimizi yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konudur. Sosyal hayatta engellilere sağlanan imkân ve kolaylıklar, bir toplumun gelişmişlik düzeyi ve çağdaşlığının ölçütü olmakla beraber; insana verilen değer ve önemin belirgin yansımalarıdır. Diğer bir ifadeyle, engellilere gösterilen anlayış ve hoşgörü, uygar bir toplum kimliği kazanmada etkin bir rol oynamaktadır" ifadelerini kullandı.
Engellileri topluma kazandırmanın, katılımcı ve üreten insanlar haline getirmenin önemine değinerek, göreve geldikleri ilk günden itibaren engellilere ayrı bir önem verdiklerini, onların faydalanabileceği, işlerini kolaylaştıracak hizmetler gerçekleştirmeye özen gösterdiklerini de aktaran Bakıcı, şöyle devam etti:
"Bozüyük'te park anlamında ilk engelsiz yaşam alanlarını yaparak engellilerinde spor yapabilecekleri, eğlenebilecekleri alanlar oluşturduk. İlçe merkezinde engelsiz şarj istasyonunu hizmete sunduk ve engellilerimizin 24 saat kullanabilecekleri özel bir araç tahsis ettik. Çünkü onlar bizim kıymetlilerimiz. Tüm engelli vatandaşlarımızın Dünya Engelliler Günü'nü kutluyorum."
(FSİ-KÇ)

02.12.2015 15:27:09 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Bilecik haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bilecik Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER