20 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / AKSARAY HABERLERİ

BAŞKAN YAZGI, "HAYATI PAYLAŞMAK İÇİN ENGEL YOK"YASİN CAN
AKSARAY (İHA) - Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, "Hayatı paylaşmak için engel yok" diyerek tüm engelli vatandaşların toplumun ayrılmaz bir parçası olduğunu söyledi.
Başkan Yazgı, hem AK Parti Hükümeti'nin hem de Aksaray Belediyesi'nin engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için üzerine düşen görevi yaptığına dikkat çekerek, "3 Aralık Dünya Özürlüler Günü dolayısıyla şehrimizdeki ve ülkemizdeki tüm engelli vatandaşlarımızın gününü kutluyorum ve her zaman onların yanlarında olduğumuzu ifade ediyorum. Bilindiği üzere hükümetimiz tarafından engelli kardeşlerimiz adına son yıllarda yapılan devrim niteliğindeki o güzel hizmetleri ve icraatları anlatmak gerek. Gerçekten son yıllarda çok güzel şeyler yapıldı. Engelli kardeşlerimiz adına inşallah daha güzel şeyler yapılacak. Çok güzel bir söz var, 'Her sağlam, özürlü olmaya adaydır.' Bunu gerçekten yüreğimizde hissetmek lazım. Şu anda sağlam olan bizlerin yarın bir engelli olmayacağını kim söyleyebilir. Onun için engelli vatandaşlarımızı hiçbir zaman kendimizden ayırmayacağız. Kendimizden farklı kılmayacağız. Engelli kardeşlerimiz uzun yıllar bunların acısını yüreğinde hissetti. Belki sokağa dahi çıkmadı; utandı, çekindi… Belki kendilerini bu toplumun dışında hissetmeye başladılar. Ama şu anda biz de varız, biz de bu toplumun parçasıyız demeleri bunun değiştiğinin bir göstergesi. Onun için biz bu kardeşlerimize hiçbir zaman acıyarak bakmayacağız. Onlar bizim bir parçamız, kardeşimiz. Bizimle beraber yaşayacaklar, bizimle beraber hayatı paylaşacaklar. Hükümetimizin engellilere yönelik yapmış olduğu çalışmalara gelince; önemli sayıda engelli kardeşimiz, devlete kadrolarına alındı. Hayatlarını kolaylaştıracak projeler gerçekleştirildi. Biz de Aksaray Belediyesi olarak engelli kardeşlerimize yönelik çeşitli kurslar veriyoruz. Bedensel Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımızı kurduk. Yine daimi engelli vatandaşlarımıza içme suyunda % 50 indirim uyguladık. İhtiyaç sahibi engelli vatandaşlarımıza tekerlekli sandalye yardımında bulunduk. Yaya kaldırımlarına engelli rampaları yaparak engelli vatandaşlarımızın ulaşımlarını kolaylaştırdık. Bizler Aksaray Belediyesi olarak her zaman engelli kardeşlerimizin yanındayız. Her zaman beraber yürüyeceğiz ve onların hizmetlerine koşacağız. İnşallah bundan sonra da onların hayatını kolaylaştırmak için elimizden gelen her türlü çalışmayı belediye olarak yapacağız" dedi.
(YC-AH-Y)

02.12.2015 15:04:05 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Aksaray haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Aksaray Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER