17 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / VAN HABERLERİ

EŞ BAŞKAN KESER MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİVAN (İHA) - Van'ın İpekyolu Belediyesi Eş Başkanı Veysel Keser, muhtarlarla bir araya geldi.
Mahalle muhtarları ile üç aşamalı olarak düzenlenen toplantıların son aşaması İpekyolu Belediyesi'nin Bostaniçi Mahallesi'nde bulunan ek hizmet binasında gerçekleşti. İpekyolu ilçesine bağlı mahalle muhtarının katılımıyla yapılan toplantıya İpekyolu Belediyesi Eş Başkanı Veysel Keser, eş başkan yardımcıları Nermin Unat ve Halis Çakır ile belediye meclis üyeleri ve belediye birim amirleri katıldı. Toplantıda konuşan Keser, belediyenin şu ana kadar mahallelerde yapmış olduğu faaliyetleri ve yapılacak olan 12 projenin bilgisini muhtarlarla paylaştı. Keser, "Biz belediye yönetimimiz olarak yaptığımız ve yapacağımız bütün projelerimizi halkla paylaşıyor, halkın onayını alarak hayata geçiriyoruz. Bizim anlayışımıza göre halkın kabul etmediği hiçbir projenin başarıya ulaşma şansı yoktur. Şu an belediyemizin hedeflediği 12 projeyi hayata geçirmeyi düşünüyoruz. Şeffaflık ilkemiz neyi gerektiriyorsa projelerimizin yapım aşamasında onu esas alacağız. Bunun yanı sıra 2015 -2016 yılında yaptığımız çalışmaların tümünü 23 Aralık'ta slaytlar şeklinde halkımızla paylaşacağız. Bizler seçimden seçime halkın yanına uğrayan bir anlayışın fertleri değiliz. Gücümüzü halktan aldığımızın bilinciyle ne çalışma yaparsak, halkımızla beraber hareket etmeye özen gösteriyoruz. İki yıllık bir belediye olmamıza rağmen, 100 yıl boyunca hizmet görmemiş mahalle statüsü kazanmış köylerimize ulaşıp, oralara hizmet götürdük. Bunu bir lütuf olarak sunmuyoruz. Bizim yönetim anlayışımız derebeylik anlayışı değil, halkı esas alan bir anlayıştır. Sizden ve mahallelerden gelen taleplerde üzerimize düşen görev neyse yetkilerimiz doğrultusunda olabildiğince çözmeye çabalıyoruz. Şu ana kadar sınırlarımız içerisinde 240 kilometre yol yaptık. 200 bin metrekare kilit taşı döşerken, 50 kilometre beton asfalt serilimi yaptık. Aynı şekilde mahalle statüsü kazanmış köylerimizde taziye evleri, çocuk oyun parkları ve mahalle meydanı oluşturma faaliyetlerimizin çoğunu bitirmiş durumdayız. Havaların ısınması ile birlikte mahalle statüsündeki köylerimizin tümünde 2 kilometrelik mahalle içi yol yapacağız. Bu mahalle yolları talebe göre parke taşı veya asfalt olarak değişebilir. Halkımız için daha ekolojik ve daha yaşanılabilir bir ilçe oluşturmak amacıyla hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak hizmet çalışmalarımıza devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.
(MSA-Y)

02.12.2015 14:15:56 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Van haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Van Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER