17 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / MALATYA HABERLERİ

BAŞKAN GÜRKAN, 'KARİYER GÜNLERİ' ETKİNLİĞİNE KATILDIMALATYA (İHA) - Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, TED Malatya Koleji tarafından düzenlenen 2015-2016 eğitim-öğretim döneminin ilk "Kariyer Günleri" etkinliğine konuk oldu. Başkan Gürkan, öğrencilere tecrübe paylaşımında bulunarak, önemli mesajlar verdi.
Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, TED Malatya Koleji tarafından düzenlenen Kariyer Günleri etkinliğinde tecrübe paylaşımında bulundu. TED Malatya Koleji Çok Amaçlı Toplantı Salonu'nda düzenlenen etkinliğe, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ın yanı sıra Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı Abdulvahap Şerefhanlı, bazı daire müdürleri, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Burada konuşan Başkan Selahattin Gürkan, öğrencilerle tecrübe paylaşımında bulunmaktan son derece mutlu olduğunu belirterek, "Sınırlara hapsolmuş bir öğrenci hayatım olmadı. Memuriyette de aynı durumdaydım. Kendimi hapsetmiş bir bürokrat olmadım. Şu anda da Belediye Başkanıyım yine kendimi mevzuatlara hakim ve kendimi hapsetmiş değilim. Bu kural, yasa ve yönetmenlik tanımamazlık anlamına gelmesin. Hayatımda okul müdürlüğü, öğretmenlik, Milli Eğitim Müdürlüğü, müfettişlik, şube müdürlüğü ve bölge il müdürlüğü olsun, bütün çizgi dışı çalışmama rağmen sicil dosyamda uyarı cezam bulunmamaktadır. Hayatınızda yaşadığınız zorluklar sizi hayata küstürmesin. Picasso'ya sormuşlar, 'Siz çok güzel iyi bir ressamsınız. Bize bir resim yapar mısınız?' Ve yapmış. Borcum ne kadar denilmiş. 10 bin dolar demiş. 2 dakikada bu ücret olur mu demişler? Bu 2 dakikanın arkasında 50 senelik bir tecrübe var demiş. Dolayısıyla 2 dakikada veyahut 20 dakika da anlatılan hatırlarda 50 senelik tecrübe vardır. Siz o tecrübeleri iyi dinler ve değerlendirirseniz, hayatınızın ileri ki safhalarında tekrar deneme gereğini duymazsınız. Akıllı adam zaten denenmişi denemez" dedi.
"ENGELLERİ MERDİVEN BASAMAĞI YAPIN Kİ YÜKSELESİNİZ"
Hayatının mücadelelerle geçtiğini belirten Başkan Gürkan, engellerin her zaman merdiven basamağı olarak görülmesi gerektiğini ifade etti. Gürkan, "Benim hayatım hep mücadele ile geçmiştir. Şimdi de bizim önümüze konulan engeller bizi söndürmez. İradeli insanlar, o engelleri merdiven basamağı yapar ve ne kadar engel koyarlarsa o kadar siz yükselirsiniz. Her engel sizler için bir merdiven basamağı olmalı, her engeli aştığınız zamanda bir katman, bir basamak daha yükseğe çıkmış olursunuz" diye konuştu.
Başkan Gürkan, daha sonra öğrenciler tarafından yöneltilen soruları yanıtladı. Çevre ile ilgili bir soruyu yanıtlayan Başkan Gürkan, Türkiye'nin en temiz ilçesinin Battalgazi ilçesi olduğunu söyledi. Bir öğrencinin Arslantepe'nin UNESCO Dünya Kültür Mirası geçici listeden asıl listeye alınması için ne tür çalışmanın yapıldığı ile ilgili bir soruyu da yanıtlayan Başkan Gürkan, soruyu soran öğrenciyi kutlayarak, "Arslantepe Höyüğü, UNESCO Dünya Kültür Mirası asıl listesine alınması için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Arslantepe'nin alan yönetimi oluşturulması ve alan planının oluşturulması için çalışmalar aralıksız devam etmektedir" şeklinde konuştu.
Programın sonunda Başkan Gürkan'a okul idarecileri tarafından çiçek ve plaket verildi.
(ZIG-SD-Y)

02.12.2015 13:17:19 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Malatya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Malatya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER