22 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / KOCAELİ HABERLERİ

BAŞKAN KARAOSMANOĞLU, KO-MEK TÜTÜNÇİFTLİK KURS MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ.KOCAELİ (İHA) - Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, KO-MEK Tütünçiftlik Kurs merkezini gezdi.
Körfez Belediye Başkan İsmail Baran ile birlikte kursiyerleri ziyaret eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, yöneticilerden genel bir bilgi aldı. KO-MEK merkezlerinin eğitim noktasında kentimizde önemli bir ihtiyaca cevap verdiği ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Kocaeli sizlerle güzelleşecek, kalkınacak ve ilerleyecek. Usta öğreticilerimiz büyük emekleriyle halkımızın zamanlarını dolu geçmesini sağlarken, belli mesleklerde donanım kazanılmasına yardımcı oluyorlar" dedi.
57 Grup 1063 kişi ve otuz ayrı branşta hizmet veren Körfez Tütünçiftlik KO-MEK merkezi ziyaretinde kursiyerlere yakından ilgilenen Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "KO-MEK'i sizler sıcak bir yuva haline getirdiniz. Bilgiye, öğrenmeye, çalışkanlığa ve emeğe verdiğiniz değerle büyük başarılara imza attınız. Bu nedenle hepinizi tebrik ediyorum. Tarihte önemli bir yeri olan Kocaeli; dinamik, bilinçli, yetenekli ve mutlu insanların yaşadığı, modern ve model bir şehir olma yolunda hızla ilerliyor. İşte bu ilerleyişin önemli kollarından biri de KO-MEK'te yaşanmaktadır. Bir halk üniversitesi olan KO-MEK şimdiye kadar, yüzbinlerce hemşerimizi meslek sahibi yaptı. Zamanlarını değerlendirecek imkânlar sundu" şeklinde konuştu.
Sınıfları gezen kursiyerlerle sohbet eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "KO-MEK bir üniversitedir, Türkiye'nin en büyük halk üniversitesidir. 2005 yılında 8 kurs merkeziyle faaliyete başlayan KO-MEK, bugünlere geldiğinde büyük bir atılım gerçekleştirmiş oldu. Binlerce insanın çalışmasına, üretmesine ve başarmasına vesile oldu. Binlerce vatandaşımızın umudu oldu. İnanıyorum ki, KO-MEK hızla büyümeye; Sizler şevk ve heyecanla çalışmaya ve başarmaya devam edeceksiniz. Sizlerin emekleriyle Kocaeli'miz, daha da güzelleşecek, kalkınacak, ilerleyecek" açıklamasını yaptı.
(GY)

02.12.2015 12:31:36 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kocaeli haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kocaeli Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER