17 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / AMASYA HABERLERİ

TEKNİK BİLİMLER MYO'DAN YENİLENEBİLİR ENERJİ TESİSLERİNE TEKNİK GEZİMURAT ÇELİK A.
AMASYA (İHA) - Amasya Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından Suluova ve Merzifon'daki yenilenebilir enerji tesislerine teknik gezi düzenlendi.
Bir milyon popülasyonlu tavuk çiftliğinin atıkları ile Suluova Besi Organize Sanayi Bölgesi'ndeki atıkların anaerobik özümleme yoluyla 2 mw gücünde elektrik üretimi yapan tesisi öğrencilerine gezdiren Elektrik ve Enerji Bölümü Başkanı Öğretim Görevlisi Cenk Gezegin, "Gezi ile tesisteki saha ekipmanları biyogaz üretim süreçleri ve elde edilen metan gazının elektrik enerjisine dönüşümünü sağlayan ekipmanlar kapsamlı olarak incelenmiştir" dedi.
Merzifon'un Kayadüzü bölgesindeki 40 mw kurulu güce sahip Rüzgar Enerjisi Santrali (RES) tesis sahasındaki rüzgar türbinleri, şalt tesisi, kumanda ve kontrol istasyonlarını da dolaştıklarını anlatan Gezegin, "Gezi sayesinde öğrencilerimiz yenilenebilir enerji konusundaki teknik gelişmeleri sistemleri yerinde inceleyerek teorik bilgilerini saha ile karşılaştırma ve teknik personelden deneyim ve mesleki kariyer gelişimlerini destekleyici bilgiler almış oldular. Gezi için bize imkan sağlayan başka firma yetkililerine ve personeline ayrıca üniversitemizin yöneticilerine çok teşekkür ederiz" diye konuştu.
(MÇ-SLH-Y)

02.12.2015 12:11:28 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Amasya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Amasya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER