17 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / ANTALYA HABERLERİ

ÖZEL HASTANEDE YANGIN TATBİKATIADEM DURMAZ
ANTALYA (İHA)- Antalya Büyükşehir Belediyesi Korkuteli İtfaiye Müdürlüğü tarafından Korkuteli Özel Medi Yaşam Hastanesinde yangın tatbikatı yapılarak personele bilgi verildi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye müdürlüğü ekipleri tarafından Özel Medi Yaşam Hastanesinde yangın tatbikatı yapıldı. Afet Komitesi tarafından organize edilen yangın tatbikatı hastane personeli tarafından ilgiyle izlendi. Gerçeğini aratmayan yangın tatbikatında itfaiye amiri Recep Koca tarafından hastane personeline bilgi verildi.
Yangınları özelliklerine göre 3'e ayırdıklarını belirten Koca, "A tipi yangınlar odun, kömür, kâğıt, ot, tekstil ürünleri ve gibi katı maddelerin yanması ile oluşan yangınlardır. Bu yangınlar su ile söndürülebilir. Ancak B tipi yangınlar Petrol ve petrol ürünleri, boyaların yangınıdır. C tipi yangınlar ise hidrojen propan gibi çeşitli kimyasal gazların yangınıdır. Bu tip yangınlar su ile söndürülmeye kalkılırsa yangın daha alevlenir ve büyür bu tip yangınlara su ile kesinlikle müdahale etmeyin yangın söndürücü veya boğma işlemini uygulayarak ilk müdahaleyi yapabilirsiniz" dedi.
Bu tür tatbikatların personel için çok önemli olduğunu ifade eden Hastane Müdürü Uz. Dr. Mustafa Kemal Aladağlı ise, "Her yıl gerçekleştirdiğimiz Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye müdürlüğü ile beraber planlayıp organize ettiğimiz yangın tatbikatlarımızı hastanemizin bahçesinde gerçekleştiriyoruz. Amacımız hasta ve çalışan güvenliğini korumaktır. Hastanemizde söndürme, kurtarma, ilkyardım ve koruma ekiplerimizi kurduk. Bu ekiplerimizin en zor günlerde başarılı olabilmesi için bu tatbikatlarımızı itfaiyemizin profesyonel ekipleriyle beraber yapmamız bizleri daha da mutlu etti" diye konuştu.
(AD-SÇ-Y)

02.12.2015 12:02:57 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Antalya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Antalya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER