17 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / TEKİRDAĞ HABERLERİ

TEKİRDAĞ VALİSİ SALİHOĞLU'NDAN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJITEKİRDAĞ (İHA) - Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, "Engellilerimize sevgi ve selamlarımızı sunuyoruz" dedi.
Vali Salihoğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Anayasa'nın 10. maddesine göre herkesin dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşit olduğunu belirten Vali Şahin, "Maddede 'Çocuklar, yaşlılar, özürlüler, harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimleri ile malul ve gaziler için alınacak tedbirler eşitlik ilkesine aykırı sayılmaz.' ifadeleri yer almaktadır. Anayasa'mızın 61. maddesinde ise 'Devlet, sakatların korunmalarını ve toplum hayatına intibaklarını sağlayıcı tedbirleri alır' denilmektedir. Bu ifadelerde engellilerin de diğer yurttaşlar gibi anayasal güvence altında oldukları anlatılmaktadır. Kısacası engellilerimizin ekonomik ve sosyal durumlarının iyileştirilmesine ilişkin yapılanlar, bağış ya da yardım değil anayasal bir haktır. Bu asla unutulmamalıdır. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle tüm engelli yurttaşlarımıza sevgi ve selamlarımızı sunuyor; aileleriyle mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diliyoruz" dedi.
(MK-MK-Y)

02.12.2015 11:11:26 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Tekirdağ haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Tekirdağ Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER