22 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / KONYA HABERLERİ

KOMBASSAN'DAN BAYIR-BUCAK TÜRKMENLERİNE GIDA YARDIMIKONYA (İHA) - Kombassan Vakfı, Bayır-Bucak Türkmenleri'ne bir TIR dolusu gıda malzemeleri gönderdi.
Kombassan'ın Karaman'ın Kazım Karabekir ilçesinde bulunan Golda Fabrikası'nda hazırlanan yardım TIR'ı Kızılay yetkililerinin de hazır bulunduğu bir törenle uğurlandı. Yardım TIR'ının uğurlanması törenine, Kombassan Vakfı Yetkilisi Alpaslan Yeşilkaya, Golda Genel Müdürü Fatih Doğan, İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Bayyiğit ile fabrika müdürleri ve çalışanları katıldı.
Burada Kombassan Vakfı adına bir konuşma yapan Alpaslan Yeşilkaya, "Kombassan olarak daha önce Marmara ve Van depremlerinden, Somali, Pakistan, Filistin ve Myammar'a kadar birçok bölgeye yardım elimizi uzatmaya çalıştık. Bugün de Suriye'de saldırıların hedefi halinde olan Türkmen kardeşlerimizin yarasını bir nebze olsun sarmak amacıyla Kombassan Vakfı olarak gıda yardımında bulunuyoruz. Bu tür yardımlar toplum nezdinde giderek artmakta ve dualarımızın da desteği ile İnşallah güzel günler Türkmen kardeşlerimizi beklemektedir. Kombassan Vakfı olarak doğal felaketler ve insanlık dramının yaşandığı birçok bölgeye imkanlar ölçüsünde ulaştık. İmkanlarımız elverdiği ölçüde de yardımlarımıza devam edeceğiz. Değerlerimizi korumak ve geliştirmek amacıyla sadece ticari değil, toplumsal projelerle de sorumluluk almaya devam edeceğiz" dedi.
Konuşmanın ardından un, makarna, bulgur ve bisküviden oluşan bir TIR dolusu gıda malzemesi Kızılay'ın Gaziantep Şubesi'ne teslim edilmek üzere fabrikadan uğurlandı.
(AH-Y)

02.12.2015 10:40:52 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Konya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Konya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER