23 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / ERZURUM HABERLERİ

BÜYÜKŞEHİR'DEN GENÇLERE ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK DESTEĞİERZURUM (İHA) - Erzurum Büyükşehir Belediyesi, üniversiteye hazırlanan öğrencilere eğitim seti dağıtıyor.
Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından yapılan çalışmada, il genelindeki 8270 lise son sınıf öğrencisine, Türkçe, matematik, edebiyat, geometri, fizik, kimya, biyoloji, tarih, coğrafya, felsefe, din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinden oluşan konu anlatımlı üniversiteye hazırlık ders kitapları, soru bankası ve deneme sınavı veriliyor. Üniversiteye hazırlık eğitim setinin dağıtımı için Horasan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde öğrencilerle buluşan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, burada yaptığı konuşmada, gençlere eğitimin önemini anlattı. Başkan Mehmet Sekmen, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, şu görüşlere yer verdi: "İçinde bulunduğumuz çağ bilginin, bilgi üretmenin, sorgulamanın, araştırmanın en büyük değer olarak ortaya çıktığı bir çağdır. Bizler, gençlere daha iyi bir gelecek temin edebilmek için her adımımızı bu şuurla atıyoruz. Kurum olarak bir yandan eğitimi güçlendirip bir yandan da eğitimde bilgi teknolojilerini kullanmak için önemli yatırımlar yapıyoruz. En büyük arzumuz; öğrencilerimizin en iyi eğitim altyapısıyla, en geniş imkânlarla, donanımlı ve birikimli gençler olarak milli ve manevi değerlerine bağlı, ülkesini ve milletini seven, onun değerlerini önemseyen, demokrasiyi içselleştirmiş, insan hak ve özgürlüklerine saygılı bireyler olarak yetiştirilmesidir. Gençlerimiz Yeni Türkiye'nin ve kadim şehrimizin geleceğidir. Milletçe yarınlarımıza güveniyor, çocuklarımıza daha yaşanabilir, kalkınmış ve müreffeh bir Erzurum bırakmak için gayret gösteriyoruz. Bu şuurla 21. Yüzyılı 'Yeni Türkiye Yüzyılı'na dönüştüreceğinize yürekten inanıyoruz."
(AA-AA-Y)

02.12.2015 10:23:09 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Erzurum haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Erzurum Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER