20 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / KONYA HABERLERİ

BAŞKAN ÖZALTUN PAZARYERİNİ ZİYARET ETTİKONYA (İHA) - Konya'nın Beyşehir İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, kent merkezinde kurulan Pazaryerinde faaliyet gösteren Pazarcı esnafını ziyaret etti.
Başkan Özaltun, beraberindeki Başkan Yardımcısı Halim Gümüşel ile birlikte hal içindeki sebze pazarını ziyaret etti.
Ziyaretinde tezgahlarda sebze ve meyve satışı yapan pazarcı esnafının satış durumunu sorup "hayırlı işler" temennisinde bulunan Özaltun, esnafın taleplerini dinleyerek bazılarıyla sohbet etti.
Pazar yerine alışverişe gelen vatandaşlarla da bir araya gelerek isteklerini dinleyen ve şikayetleri olup olmadığını soran Özaltun, ziyaretinin sonunda Balık Hali'nde deniz ve göl ürünleri satışı yapan esnafla da buluştu. Özaltun, ziyareti esnasında Pazaryeri girişindeki durakta oturan ve alışveriş sonrası halk otobüsünü bekleyen kadınlarla da görüşürken, hareket etmeden önce araçtaki yolcularla da sohbet etti. Beyşehir Belediyesi olarak Pazar alışverişine gelen vatandaşlar için ücretsiz otobüs tahsis ettiklerini vurgulayan Özaltun, uygulamadan memnun olup olmadıklarını sordu.
Kadınlar ise, ücretsiz servis uygulamasının haftanın diğer günlerine de yaygınlaştırılmasını istedi.
Belediye Başkanı Özaltun, pazarcı esnafı ziyaretlerinin ardından yaptığı değerlendirmede, göreve geldikten sonra sürekli vatandaşın içerisinde ve yanında olmaya özen gösterdiklerini söyledi. Beyşehir'de faaliyet gösteren esnafları ziyaret ederken Pazaryeri ziyaretlerini de ihmal etmediklerinin altını çizen Özaltun, "Bizler sadece seçim süreçlerinde vatandaşlarımızın arasında olmadığımızı bu gezi ve ziyaretlerimizde herkese gösteriyoruz. Seçimlerden sonra da sürekli olarak halkımızın içinde olmaya özen gösteriyoruz. İşte bugün Pazaryeri esnafımızla yine bir araya geldik. Burası önemli bir Pazar. Çünkü ilçemizin 67 mahallesinden insanlarımız buraya hem satış için hem de alışveriş yapmaya geliyor. Hatta Hüyük ve Derebucak'la birlikte çevredeki yakın ilçelerimizden bile buraya alışverişe gelen hemşehrilerimiz oluyor. Yani, aslında Pazaryerini ziyaret ettiğimizde biz 67, hatta 100'e yakın mahallemizi birden ziyaret etmiş gibi oluyoruz. Farklı farklı mahallelerimizden gelen hemşehrilerimizi de burada birebir dinlemiş oluyoruz. Onlarla muhabbet ve hasbihal ediyoruz. Onların dert ve sıkıntılarını da dinliyoruz. Ve bugün şunu gördük ki, vatandaşlarımız gerçekten çok mutlu. Neden mutlu? Artık herkes önünü görüyor, bir rahatlama söz konusu. Tabi herkes şunu söylüyor; 'Başkanım biz görevimizi yerine getirdik, artık bundan sonra siz gereğini yerine getirin' diyorlar. Biz de diyoruz ki; 'vatandaşımızın bize göstermiş olduğu teveccühün karşılığı inşallah yerine gidiyor. 7/24 esasına göre onların hizmetkarı olarak, çalışarak bunun karşılığını fazlasıyla vereceğiz" diye konuştu.
(ARÖ-AH-Y)

02.12.2015 10:22:30 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Konya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Konya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER