21 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / MANİSA HABERLERİ

ALAŞEHİR ÜLKÜ OCAKLARINDAN SURİYE'DEKİ TÜRKMENLERE 3 TIR YARDIMMANİSA (İHA) - Alaşehir Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Suriye'de zulme maruz kalan Türkmenler için düzenlenen yardım kampanyasında toplanan 3 TIR gıda ve giyim malzemesinden oluşan yardımlar düzenlenen törenle Suriye'deki Türkmenlere ulaştırılmak üzere yola çıktı.
Alaşehir Ülkü Ocakları tarafından 25 Kasım'da başlatılan Suriye'deki Türkmenler için yardım kampanyasında 5 günde 3 TIR dolusu malzeme toplandı. Gıdadan giyime, oyuncaktan battaniyeye kadar çok sayıda malzemeden oluşan yardım TIR'ları Hatay'ın Samandağı ilçesinden Türkmenlere ulaştırılmak üzere yola çıktı.
Alaşehir Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hakan Turan, 25 Kasım tarihinde başlattıkları Suriye'de zulme maruz kalan Türkmenler için yardım kampanyasında kendilerine destek veren Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban'a, Ülkü Ocakları Yönetim Kuruluna ve tüm hayırsever Alaşehir halkına teşekkür etti. Yardım malzemelerinin getirilmesi ve yüklenmesinde yardımcı olan herkese teşekkür eden Turan, "Tüm halkımıza ve bu yardımları almamızda yağmur çamur demeden getirilmesinde, yüklenmesinde bize yardımcı olan tüm dost ve kardeşlerimize teşekkürlerimi borç bilirim. Allah'ın izninle zor bir görevi başarılı şekilde üstesinden geldiğimiz için de bunun mutluluğunu yaşamaktayım." dedi.
"İlk günde söylediğim gibi Ecdadımızın yadigarı yaşadıkları topraklarda varlık mücadelesi veren kardeşlerimize Rusya, Suriye ve İran destekli saldırılar kahpece, alçakça artarak devam etmektedir." diyerek açıklamasına devam eden Turan, "Bu bağlamda bilindiği üzere son günlerde Suriye sınırlarında yer alan Bayır-Bucak Türkmenlerine karşı hain saldırılar yapılmaktadır. Türkmen kardeşlerimizin yaşadığı Türkmen dağı bölgesi ateş altındadır. Öz kardeşlerimiz acımasız şekilde yaşlı çocuk denilmeden hedef alınarak katledilmektedir. Birçok Türkmen kardeşimiz şehit edilmektedir. Ülkü Ocakları olarak soydaşlarımızın acılarını kalbimizin en derin yerinde hissediyor ve dertlerini derdimiz sayıyoruz. Gücümüzün nefesimizin yettiğince mazlumların yanında yer alacağız." şeklinde konuştu.
Turan konuşmasını şöyle tamamladı: "Bu zulme tabi ki sessiz kalmayacak var gücümüzle yanlarında olduğumuzu hissettireceğiz. Buradan tüm Türkiye'ye sesleniyoruz. Kobani'deki teröristler için yanıp tutuşanlar şimdi nerede? İki ağaç için ortalığı karıştıranlar Türkmen Kardeşlerimiz için neden sessiz? Bu vesileyle bizlere bu yardım kampanyasına vesile kılan Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz'dan da Allah razı olsun. Dualarımız sizinledir. Allah, akıtılan kanlarla kırmızıya boyanan Türkmen Dağı güllerine yardım eylesin. Allah bu vahşeti yaşatanları Kahhar sıfatıyla Kahhar eylesin. Cenabı Allah Yardımlarınız kabul eylesin. Kahpe düzenin yiğit çocukları varolsun Ülkü Ocakları."
(SC-Y)

01.12.2015 17:43:28 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Manisa haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Manisa Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER