22 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / ADIYAMAN HABERLERİ

BAŞKAN ASLAN'DAN, ADIYAMAN'IN İL OLUŞ YIL DÖNÜMÜ MESAJI



CİHAN KİZİR
ADIYAMAN (İHA) - Adıyaman Faal Gazeteciler Cemiyeti (AGAD) Başkanı İbrahim Aslan, Adıyaman'ın il oluşunun 61. yıl dönümünü kutladı.
Adıyaman'ın il oluşunun 61. yılını kutlayan AGAD Başkanı İbrahim Aslan, kentin ekonomik yapısıyla değil kültürel zenginlikleri ve sosyal yapısıyla Türkiye'nin gıbta ile baktığı bir olduğunu ifade etti. Aslan, "Bundan 61 yıl önce Malatya'nın ilçesi iken, 1 Aralık 1954 tarihinde 6418 sayılı Kanunla Malatya'dan ayrılarak il haline gelen Adıyaman, her ne kadar ekonomik yapısıyla bilinen bir il olmasa da kültürel zenginlikleri ve sosyal yapısıyla tüm Türkiye'nin gıpta ile baktığı bir şehir olmuştur.
Her yıl 1 Aralıkta yapılan kutlamalar artık bir konsept değişikliğine gitmesi gerekiyor. Bundan sonra yapılacak kutlamalarda şehrin değişim, dönüşümüne, turizm ve kültürel değerlerine katkı sağlayacak projelerin 1 Aralık kutlamalarına yakışır bir şekilde açılışının yapılıp kutlanması gerekiyor. Adıyaman'ın gelişmesinde rol alacak projelerin 1 Aralık ile birlikte daha anlamlı olacağı kanaati içerisindeyiz. Adıyaman'ın güzel insanlarına yakışır bir modern şehrin inşası ve bölgenin yumuşak karnı olan işsizlik sorununun en aza indirmek için herkese büyük görevler düşüyor. Birlik ve beraberliğin en güzel örneğini veren Adıyaman'ın bu yönüyle de bir birlik-beraberlik içerisinde olması gerekiyor. Bu vesileyle geçmişte Adıyaman'ın müstakil bir il olması için çaba gösteren herkese çok teşekkür ederken, bundan sonra il olmasına yakışır bir şekilde şehrin değişim-dönüşümü için çaba gösterecek herkese minnettar olacağımızı ifade ediyoruz. Adıyaman'ın il oluşunun 61. yılını en içten duygularımla kutluyorum" şeklinde konuştu.
(CK-SD-Y)

01.12.2015 17:41:46 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Adıyaman haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Adıyaman Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER