16 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / MANİSA HABERLERİ

MİNİKLERE ÇIĞLIK ATARAK YARDIM İSTEME EĞİTİMİ

(FOTOĞRAFLI - GÖRÜNTÜLÜ)

HABER : AYKUT YENİÇAĞ
KAMERA : AYKUT YENİÇAĞ
MANİSA (İHA) - Manisa Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından, anaokulu miniklerine, olası kaçırılma durumunda nasıl yardım çağıracakları öğretildi.
Manisa Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Şube Müdürlüğü tarafından başlatılan Güvenli Yaşamı Destekleme Projesi kapsamında anaokullarındaki miniklere Toplum Destekli Polislik, 155'i doğru ve etkili kullanılması, trafik kuralları, güvenli internet kullanılması, okul ve benzeri çevre güvenliği gibi konularda eğitim veriliyor. Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Şube Müdürlüğü'nün Valide Sultan Anaokulu'nda da miniklere yaptıkları gösteri ve sunumda, olası bir kaçırılma durumunda nasıl yardım çağıracakları öğretildi. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'nde görevli Polis Memuru Kemal Kıran tarafından verilen eğitimde olası kaçırılma durumu canlandırıldı. Yapılan canlandırma öncesi Kıran, miniklere olası kaçırılma durumlarında onlarda yüksek sesle çığlık atarak yardım çağırmalarını istedi. Canlandırmada yardım çığlığı atan miniklerden bazıları ses yoğunluğundan dolayı kulaklarını tıkadı. Ayrıca miniklere evde tek başlarına kaldıklarında kapıyı çalan yabancı şahısların olması durumlarında neler yapacakları da öğretildi. Yapılan canlandırmada, bir minik sandalyenin üzerine çıkara hayali kapı deliğinden baktı. Eğitime katılan 'Kanka Polis' maskotu da miniklerden yoğun ilgi gördü. Sunum sonrası açıklamalarda bulunan Kıran, ufak çocukların ses tellerinin bir yetişkine göre daha güçlü olduğunu belirterek, onların olası kaçırılma durumlarında bu özelliklerinin kullanmalarını öğretmeyi hedeflediklerini açıkladı.
(AY-Y)

01.12.2015 16:10:13 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Manisa haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Manisa Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER