19 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / ESKİŞEHİR HABERLERİ

ÖĞRETMENLERDEN İMZA KAMPANYASI
- EĞİTİM-İŞ SENDİKASI ESKİŞEHİR ŞUBE BAŞKANI EBRU SUNGAR:
- "EK GÖSTERGE RAKAMLARI YENİDEN DÜZENLENMELİ"MUSTAFA YILDIRIM
ESKİŞEHİR (İHA) - Eğitim-İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Ebru Sungar, sendika olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) gönderilmek üzere eğitim çalışmalarının ek göstergesinin yükseltilmesi için imza kampanyası başlattıklarını açıkladı.
Konu ile ilgili sendika binasında düzenlediği basın toplantısında konuşan Ebru Sungar, başarılı bir eğitim sisteminin yolunun demokratik ve bilimsel bir program ile birlikte, motivasyonu yüksek, mesleğinden elde ettiği gelirin yeterli olduğunu düşünen eğitim çalışanlarının varlığından geçtiğini belirtti. Türkiye'de eğitim alanında çalışanların OECD ülkelerindeki eğitim çalışanlarına göre oldukça fazla çalışmalarına rağmen onların dörtte biri oranında ücret aldığını aktaran Sungar, Türkiye'deki eğitim çalışanlarının hem gelirlerinin düşük olduğunu hem de toplum içerisinde mesleki saygınlığın ve verimliliğin yetersiz olduğunu öne sürdü.
Sungar, "Tüm bu veriler ışığında eğitim alanında yaşanan sorunların önemli nedenlerinden birisinin öğretmenlerin ekonomik durumdaki yetersizlik olduğu görülmektedir. Eğitim çalışanlarının ekonomik durumlarındaki yetersizliğin kısmen de olsa ortadan kaldırılması için devlet memurlarının hizmet sınıfları görev türleri ve aylık aldıkları dereceler itibariyle belirlenmiş ek gösterge rakamlarının yeniden düzenlenmesine gerek vardır. Eğitim-İş olarak Ek Gösterge Cetvelinin 'Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Sınıfı' bölümünün gözden geçirilerek yeniden düzenlenmesi ve eğitim çalışanlarının ek göstergesinin yükseltilmesi talebiyle TBMM Başkanlığı'na gönderilmek üzere imza kampanyası başlattık" dedi.
(MY-KÇ-HA-Y)

01.12.2015 15:55:28 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Eskişehir haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Eskişehir Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER