17 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / ÇANAKKALE HABERLERİ

ÇAN'DAN BAYIRBUCAK TÜRKMENLERİNE YARDIM KAMPANYASIGÜVEN ŞAHİN
ÇANAKKALE (İHA) - Çan Belediyesi ve Çan Kaymakamlığı öncülüğünde, STK'ların ve Çan Halkı'nın da destekleriyle Bayırbucak Türkmenleri için yardım kampanyası başlatıldı.
Bayırbucak Türkmenleri için başlatılan ve 1 Aralık 20 Aralık tarihleri arasında sürecek olan kampanya, hem ayni yardım, hem de nakdi yardım şeklinde olacak. Nakdi yardımlar için Çan Ziraat Bankası'nda Bayırbucak Türkmenlerine Yardım Hesabı adı altında 1868-6385 numaralı bir hesap açıldı. Ayni yardımlar arasında yer alacak, kuru gıda, konserve, su, süt, meyve suyu, çay, şeker, çocuk maması, çocuk bezi, oyuncak ve battaniye gibi ihtiyaçların tespit edildiği yardımlar içinse, Çan Ziraat Bankası karşısında yardım kabul merkezi oluşturuldu. Yardım kabul merkezininse 08.00-23.00 saatleri arasında hizmet vereceği bildirildi.
Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, "İnsanlık adına yapılan her çeşit saldırı bir katliamdır ve affedilemez. Suriye birliklerinin, Rusya'nın da desteği ile yaptığı saldırılarda Suriye iç savaşı içerisinde muhalif kanatta kalan Lazkiye Türkmenlerinin oluşturduğu Bayır-Bucak Türkmen kardeşlerimizi yalnız bırakamayız. Biz, kurumsal olarak da, Çan Halkı olarak da Türkmen kardeşlerimizin yanındayız, onların acılarına ortağız. Ben öncelikle bu kampanyanın öncülerinden olan Çan Kaymakamımız Sayın Nurettin Kakillioğlu'na ve ilçemizde yer alan STK'lar ile Çan Halkına ve yardımda bulunacak tüm hemşerilerimize şimdiden çok teşekkür ediyorum" dedi.
(GD)

01.12.2015 15:19:42 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Çanakkale haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Çanakkale Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER