18 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / KÜTAHYA HABERLERİ

HASTANE PERSONELİNE İŞARET DİLİ EĞİTİMİTUNA İŞLEYEN
KÜTAHYA (İHA) - Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi personeline işitme engelli vatandaşları anlayabilmeleri için "İşaret dili" eğitimi verildi.
Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. İsmail Zehir, "İşaret dili" eğitimi alan personele sertifika töreninde yaptığı konuşmadı, hastanelere tedavi olmak amacıyla gelen işitme engelli vatandaşları anlayabilmek ve onların sorunlarına hızlı çözüm bulunması amacıyla eğitim verildiğini bildirdi.
Engelli insanların hayatın önemli bir parçası olduğunu dile getiren Zehir, "İşitme engelli vatandaşların sosyal hayatta pek çok sorunla karşı karşıya kaldığı, sağlık alanında da istediklerini anlatmakta ne kadar çok zorlandıkları önemli bir gerçeğimizdir. Bu nedenle, sağlık tesislerimizde çalışan personellerimizin işitme engelli olan vatandaşlarımızın, müracaatlarında ve bunlara sağlık hizmeti sunarken, sorunsuz, anlaşılır ve daha iyi bir iletişim kurmaları amaçlanarak işaret dili eğitimleri verilmiştir. Bu eğitimler İşitme engellilerin dertlerinin anlaşılmasını sağlanacak ve onlara değer verildiğinin bir ifadesi olacaktır" dedi.
Daha sonra eğitim alan sağlık personeline sertifikaları ve teşekkür belgeleri takdim edildi. (Tİ -EFE)

01.12.2015 15:05:13 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kütahya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kütahya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER