19 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / ESKİŞEHİR HABERLERİ

ESKİŞEHİR'DE 'MUHARREM AYI VE KERBELA' PANELİ VE SÖYLEŞİSİESKİŞEHİR (İHA) - Eskişehir'de Zülfikar Alevi Bektaş-i Kültür ve Eğitim Derneği tarafından 'Muharrem ve Kerbela' konulu panel ve söyleşi düzenlendi.
Bir düğün salonundaki etkinliğe, Eskişehir Vali Yardımcısı Ferhat Çağlar, Hacı Bektaş-i Veli Derneği Eskişehir Alevi Dernekleri Platform Başkanı Kamer Ali Durur ve davetliler katıldı. Panel ve söyleşinin program sunuculuğunu Hüseyin Haşim yaptı. Zülfikar Alevi Bektaş-i Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı Ümit Aydın, yaptığı konuşmada, "Muharrem ayı ve Kerbela; Peygamberimiz ve Ehlibeytin ışığında geleceğe bakış konulu program düzenledik. İslam tarihinde bir dönüm noktası olan, Peygamber Efendimiz (s.a.v.)'in hicreti esas alınarak hicri yılbaşı kabul edilen ve rahmet peygamberinin 'Allah'ın ayı' olarak nitelendirdiği Muharrem ayına ulaşmış bulunuyoruz. Bu ayın tüm İslam âlemi ve bütün insanlık için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hakk'tan niyaz ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle başta şehitlerin efendisi Hz. Hüseyin ve Kerbela şehitleri olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmet, minnet ve hürmetle yâd ediyor, onların imam Zeynelabidin ile süren aziz hatırasını ve Ehl-i Beyt-i Mustafa'yı saygıyla selamlıyoruz" dedi.
Programa konuk olarak katılan Şemşettin Kubat, Ozan Mert Çetintaş sazları ile Muharrem ayı ve Kerbela ile ilgili türküler söylediler.
(İHA-HA-Y)

01.12.2015 15:03:57 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Eskişehir haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Eskişehir Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER