19 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / ESKİŞEHİR HABERLERİ

KADINLARDAN "TURUNCU YELEKLİ" EYLEMESKİŞEHİR (İHA) - Birleşmiş Milletler'in (BM) "Dünyayı Turuncuya Boya: Kadına Şiddete Son" etkinlikleri kapsamında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi tarafından düzenlenen Turuncu Yelekli Eylem'de kadınlar şiddete, "dur" dediler.
Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi, BM tarafından tüm dünyada kadına karşı şiddete dikkat çekmek amacıyla düzenlenen "Dünyayı Turuncuya Boya" etkinlikleri kapsamında "Turuncu Yelekli" eylem düzenledi. İsmet İnönü Caddesi başında bulunan ve Büyükşehir Belediyesi tarafından turuncu ile aydınlatılan, "Utangaç Kız" heykeli önünde toplanan kadınlar, Birleşmiş Milletlerin hazırladığı turuncu renkteki reflektörlü uyarı yelekleri giydiler. Kadınlar, Utangaç Kız Heykeli önünde ellerini "Dur" şeklinde kaldırarak, "Dünyayı turuncuya boyayalım. Kadına ve kız çocuklarına karşı şiddete son" ve "Dünyada kadın erkek eşit, ama farklı" sloganları attılar.
Aralarında Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Didem Aydınmakina ve Prof. Dr. Gülten Seber'in de bulunduğu kadınlar, eylemlerine duran bir tramvayın önünde poz vererek sonlandırdılar.
(İHA-KÇ)

01.12.2015 14:30:59 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Eskişehir haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Eskişehir Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER