21 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / ÇANAKKALE HABERLERİ

112 PERSONELİNE AMBÜLANS SÜRÜŞ TEKNİKLERİ EĞİTİMİ VERİLDİGÜRKAN DÜZENLİ
ÇANAKKALE (İHA) - Çanakkale'de 112 personeline Ambülans Sürüş Teknikleri Eğitimi verildi.
Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarının daha etkin ve verimli hizmet sunması amacıyla Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğümüz toplantı salonunda 11'nc Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi düzenlendi. Toplam 4 günlük eğitim kapsamında kursiyerlere, 1 gün teorik olarak araç mekaniği, araç bakımı ve temizliği, sürüş hazırlıkları, araç güvenlik sistemleri, ambulanslarda hız problemleri, araç kontrolü, geçiş üstünlüğü, virajlar, solama kuralları, trafikteki özel durumlar, ambulanslarda siren kullanımı - ambulans kazaları gibi eğitimler verildi. Kurun üçüncü gününde, dokuma egzersizi, T-Sokak, günlük bakım, paralel park, şerit değiştirme, akü takviye, panik fren, kontrollü fren, stepne değiştirme, kaçamak manevra, ileri slalom, kar zinciri konularında bilgiler verildi.
Bu eğitimleri tamamlayan kursiyerlere sürüş teknikleri eğitim aracı ile sınav yapıldı. Kursa, ambulans kullanan veya kullanma ihtimali olan tüm personel katıldı. İl Sağlık Müdürü Opr.Dr. Kenan Eliuz, yapılan eğitimin önemine vurgu yaparak, "Buradaki amacımız hasta ve çalışan güvenliği açısından ambulansın trafikteki seyrini daha güvenli hale getirebilmek için personelimizi bilinçlendirmek, onlara eğitim vermek. Bununla birlikte hasta ve çalışan güvenliğini üst düzeyde tutmayı hedefliyoruz" dedi.
(GD)

01.12.2015 13:29:57 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Çanakkale haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Çanakkale Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER