21 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / DENİZLİ HABERLERİ

BÜYÜKŞEHİR VE DESKİ PERSONELİNE SOSYAL DENGE TAZMİNATI VERİLECEKEMRAH VAROL
DENİZLİ (İHA)- Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi'nde (DESKİ) çalışan 577 memura ödenecek 'Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi' (SDS) imzalandı.
Denizli Büyükşehir Belediyesi ve DESKİ Genel Müdürlüğü çalışanlarına ait 2016-2017 yılı Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi, Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) ile imzalandı. Büyükşehir Belediyesi'nde yapılan imza törenine, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Ünal, Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Medeni Sevinç, Bem-Bir-Sen Denizli İl Başkanı Osman Kurt, Bem-Bir-Sen Denizli İl Başkan Yardımcısı Süleyman Mayuk ve Memur-Sen İl Başkanı Osman Tavşan katıldı. İmzalanan sözleşmenin hayırlı olması temennisinde bulunan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Büyükşehir Belediyemizin imkanları ölçüsünde memur çalışma arkadaşlarımızın mali haklarını iyileştirme yönünde gayretlerimiz oldu. İmzalamış olduğumuz Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi ile memur arkadaşlarımın yaşam standartlarının yükselmesine vesile olduysak ne mutlu bize. Hayırlı ve uğurlu olsun" dedi.
Memurların mali ve sosyal haklarının sağlanması için yapılan Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi kapsamında Denizli Büyükşehir Belediyesi ve DESKİ personeline 2016 yılı için aylık net 275 TL Sosyal Denge Tazminatı ödemesi yapılacak. Ayrıca Ramazan ve Kurban Bayramları öncesinde net 275'er TL ek ödeme verilecek. 2017 yılında ise aylık net 300 TL Sosyal Denge Tazminatı ödemesi verilirken Kurban ve Ramazan Bayramı'nda da net 300'er TL ek ödeme yapılacak. Bu kapsamda Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi DESKİ'de görev yapan 577 memur ve sözleşmeli personel Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi'nden yararlanacak. Ayrıca sözleşme kapsamında memurlarda statü ve yetki ayrımı yapılmaksızın ek ödemeler eşit tutar halinde ödenecek. Bu çerçevede personele ödenecek olan ek ödemenin aylık ortalaması 2016 yılında aylık net 320 TL, 2017 yılında ise net 350 TL olacak.
(EV-SÇ-Y)

01.12.2015 12:19:43 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Denizli haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Denizli Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER