15 Temmuz Destanı
15 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / ADANA HABERLERİ

MENEVŞE: "KALKINMA PROGRAMI ACİLEN HAYATA GEÇİRİLMELİ"
- ATO BAŞKANI ATİLA MENEVŞE, KASIM AYI MECLİS TOPLANTISINDA HÜKÜMET'TEN BEKLENTİLERİNİ DİLE GETİRDİADANA (İHA) - Adana Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, iktidarıyla muhalefetiyle sivil toplumuyla ekonomiye, kalkınmaya, büyümeye, gelişmeye odaklanılması gerektiğini belirterek, "Hükümet'ten en önemli beklentimiz bir an önce reformlara ağırlık vermesi ve topyekün kalkınma programını hayata geçirmesidir" dedi.
ATO'nun aylık Olağan Meclis toplantısı, Meclis Başkan Vekili Kemal Atila başkanlığında gerçekleşti. Ekim ayı mizanı ve Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu'nun oybirliğiyle kabul edilmesinin ardındanYönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe tarafından gündemdeki konulara ilişkin görüşler dile getirildi. 1 Kasım erken genel seçimlerinin olaysız bir şekilde tamamlanmasının önemine değinen Menevşe, "Bütün Türkiye'de olduğu gibi Adana'da da herhangi bir olayın yaşanmaması çok sevindirici. Ancak Adana olarak, TBMM'ye gönderdiğimiz milletvekillerimizden Fatma Güldemet Sarı'nın Çevre ve Şehircilik Bakanı seçilmesiyle sevincimiz ikiye katlandı" dedi.
Özellikle global sorunlar, ekonomideki sıkıntılar ve komşularla ilişkilerde meydana gelen problemlerin yoğun olduğu bir süreçte siyasi belirsizliğin ortadan kalkmasının ülkemizin menfaati açısından olumlu bir gelişme olduğuna işaret eden Menevşe konuşmasında şu görüşlere yer verdi:
"Şimdi tüm gücümüzle iktidarıyla, muhalefetiyle, sivil toplumuyla; ekonomiye, kalkınmaya, büyümeye, gelişmeye odaklanmalıyız. Küresel rekabette dengeler değişmektedir. Bu süreçleri kazançla kapatabilmemiz için ciddi bir kalkınma hamlesine girişmemiz elzemdir. Önümüzde büyük sorunlar ve atılması gereken büyük adımlar vardır. İş dünyası olarak Hükümetimizin bir an önce reformlara yönelmesini ve topyekün kalkınma programını uygulamaya başlatmasını bekliyoruz."
Konuşmasında, geçtiğimiz ay içerisinde tanıtım lansmanı yapılan Adana Tanıtım ve Kalkınma A.Ş. ile ilgili gelişmelere de değinen Menevşe, "Adana'nın geleceği için çok büyük bir adıma sizlerin de desteğiyle imza attık. Beklediğimizin çok ötesinde olumlu bir tepki aldık. Adana'nın böyle güzel projelere olan susamışlığını ve ihtiyacını hissettik. Telefonlarımız halen susmuyor. Toplumun her kesiminden insanlar iyi dilekleri ve proje fikirleriyle bize ulaşıyorlar. Yani proje sahiplenildi. Adanalı bu fikre sahip çıktı. Şimdi işimiz biraz daha zorlaştı. Çünkü gerçekten çok büyük bir beklenti ve talep olduğunu gördük. Bu sonuç bizi çok sevindiriyor ve motive ediyor. Çalışmalarımızı hızla sürdürüp bu yıl 4-5 güzel projeyle sonuçlar almak ve tekrar Adana kamuoyunun önüne sonuçlarımızla çıkmak istiyoruz. ATAK'ın Adana'nın parlak geleceğinde önemli bir payı olacağına inanıyorum" diye konuştu.
(ELF-Y)

01.12.2015 12:00:03 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Adana haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Adana Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER