21 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / MERSİN HABERLERİ

GENÇLERE KARİYER ÖNERİLERİ
- EGİN, ÇAĞ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK ETKİNLİKTE, İŞ HAYATINDA BAŞARININ SIRLARI HAKKINDA İPUÇLARI VERDİMERSİN (İHA) - Medical Park Tarsus Hastanesi Genel Müdürü Ahmet Egin, Çağ Üniversitesi ile İşkur'un birlikte düzenlediği Kariyer Günleri etkinliğinde öğrencilerle buluştu.
Çağ Üniversitesi'nde düzenlenen etkinlik, Yard. Doç. Dr. Murat Koç, Yrd. Doç. Dr. İbrahim İnan'ın yaptığı Kariyer Patikaları başlıklı sunumla başladı.
Ardından Yrd. Doç. Dr. Bülent Özer yönetiminde düzenlenen panelde yaklaşık 100 öğrenciye hitap eden Medical Park Tarsus Hastanesi Genel Müdürü Ahmet Egin, özellikle sağlık sektöründe güler yüzlü olmanın önemine dikkat çekti. Kendisinin bir yönetici olarak yüzü asık, negatif enerji saçan insanlarla çalışmamayı tercih ettiğini belirten Ahmet Egin, "İş hayatında başarılı olabilmek için, mesleğinizin ihtiyaç duyduğu niteliklere, iyi bir yabancı dile, deneyime sahip olmalısınız. Ayrıca ekip çalışması yapabilmelisiniz" diye konuştu.
Genel Müdür Ahmet Egin, stajın öneminin de altını çizdi. Gençlere, profesyonel ve büyük kuruluşlarda staj yapmalarını öneren Egin, Staj döneminizi iyi değerlendirirseniz, kariyeriniz için çok önemli deneyimler kazanabilir, kendinizi geliştirebilir, size fırsatlar sunabilecek insanlarla tanışabilirsiniz" dedi. Panelde Tarsus KOSGEB Temsilcisi Rasim Sarı, İşkur Hizmet Merkezi Müdürü Kürşat Dal ve Tarsus Ticaret Borsası Proje Uzmanı Ali Umut Kansu da kurumlarının gençlere sundukları fırsatlar hakkında bilgi verip kariyer yolunda ilerlemeleri için önerilerde bulundu.
(ELF-Y)

01.12.2015 11:33:21 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Mersin haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Mersin Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER